Barības trūkuma dēļ bojā gājis klinšu ērglēns Klints
Foto: Kadrs no video

Jūnija izskaņa nākusi ar skumjām ziņām putnu vērotājiem un Teiču purva klinšu ērgļu ligzdas cienītājiem – pazudis ērglis Virsis un bada nāvē miris mazais ērglēns Klints.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā vēstīts Latvijas valsts mežu vēstniecības "Facebook" lapā, jau no 23. jūnija klinšu ērgļu tēviņš Virsis, kurš ir galvenais barības piegādātājs, ligzdā nav manīts. Tiek pieļauta iespēja, ka viņš gājis bojā. Ērgļu mātīte Spilve, kuras galvenais uzdevums ir sargāt mazuli un ligzdu, nespēja ar barību apgādāt gan sevi, gan mazuli, jo ligzdas tuvākā apkārtne jau ir izmedīta.

Barības trūkuma dēļ mazais ērglēns gājis bojā, kas ir dabiska parādība putnu un zvēru dzīvē. Arī "Dabasdati.lv" ir rakstīts, ka 30. jūnijā ērglēns Klints ir nomiris. Ligzdas tiešraide joprojām ir pieejama.

Ierakstā par skumjo notikumu pievienots arī paskaidrojums, ka cilvēku iejaukšanās ērgļa glābšanā un tā atgriešana savvaļā pēc rehabilitācijas, teritorijā ar nepietiekamu barības daudzumu, nebūtu attaisnojusies.

Nākamajā video redzama Spilves ierašanās ligzdā 2020. gada februārī.

Tags

putnu
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form