Ielūkojies citā pasaulē! Slīteres Nacionālais parks aicina uz kukaiņu nakti
Foto: Douglas Pontes / cc

Slīteres Nacionālais parks aicina visus zinātkāros dabas draugus sestdien, 1. augustā, uz tradicionālo, izglītojošo un neparasto pasākumu – "Slīteres kukaiņu nakti", kas ļaus tuvāk iepazīt intriģējošo kukaiņu pasauli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Augusta siltās naktis ir laiks, kad kukaiņu pētnieki jeb entomologi izliek gaismas lamatas – iededz īpašas lampas pie balta fona, cerot, ka uz gaismu atnāks kāds kukaiņu valsts retums un, iespējams, izdosies pamanīt kukaiņu sugu, kura ilgi meklēta.

"Nakts kukaiņi savā brīnumainajā pasaulē ļauj ielūkoties, kad iestājas tumsa. Lielāko daļu no Latvijā sastopamajām 13 000 kukaiņu sugām mēs ikdienā neredzam, jo viens no veidiem, kā kukainim palikt nepamanītam ir nakts dzīvesveids. Vakaros savas slēptuves atstāj tūkstošiem naktstauriņu, sarosās skrejvaboles un koksngrauži, tikai tumsā pamanām noslēpumainos jāņtārpiņus," stāsta entomologs, pasākuma vadītājs Kristaps Vilks.

Vilks un citi kukaiņu pētnieki ''Slīteres Kukaiņu nakts'' laikā atlidojošos seškājaiņus vēros paši un arī palīdzēs pasākuma apmeklētājiem ieraudzīt, izzināt un iemīlēt daudzveidīgo, unikālo Slīteres Nacionālā parka kukaiņu faunu.

Pasākums norisināsies sākot no plkst. 22 dabas izglītības centrā "Slītere", Talsu novada Dundagas pagastā pie Slīteres bākas. Programmā – nakts kukaiņu "izrāde" īpašu lampu gaismā, improvizēta kukaiņu izziņas laboratorija un video dabas izglītības centra "Slītere" Ozola namiņā.

Pasākums ir bezmaksas, apmeklētāji ir aicināti līdzi ņemt lukturīti un tērpties aktivitātēm dabā piemērotā apģērbā un apavos. Kukaiņu nakti rīko Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Latvijas Entomoloģijas biedrību un biedrību "Zaļā doma". Pasākums augusta sākumā Slīteres Nacionālajā parkā notiek kopš 2009. gada.

Tags

Dzīvnieki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form