Latvijā radīta lietotne, kas ļauj attālināti veikt video konsultācijas ar vetārstiem
Foto: Shutterstock

Lai jebkurā laikā un vietā mājdzīvnieku un lauksaimniecības dzīvnieku īpašnieki varētu sazināties ar veterinārārstiem, Latvijā radīta jauna mobilā lietotne "HEROvet", kas paredz konsultāciju norisi video zvana veidā, informē viens no lietotnes izveidotājiem Egils Šusts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidro Šusts, līdz ar Covid-19 pandēmijas ierobežošanas ieviestajiem noteikumiem mainījusies gan veterinārārstu darba ikdiena, gan viņu klientu paradumi. Lai gan noteiktie piesardzības pasākumi ir mazināti, mājdzīvnieku saimnieki bieži izvērtē, vai apmeklēt veterinārārstu klātienē, vai saņemt konsultāciju attālināti.

""HEROvet" aplikācija ir rīks, kā mīluļu saimniekiem saņemt konsultāciju, savukārt veterinārārstiem – saņemt samaksu par darbu. Aplikācijā ir iespējams sazināties ar sertificētiem veterinārārstiem no visas Latvijas. Viņi var sniegt konsultācijas, izmantojot aplikācijas sarakstes vai videozvana funkciju. Aplikāciju var izmantot, lai speciālistam uzdotu dažādus jautājumus un konsultētos par dzīvnieka veselību. To var izmantot, kad ir nepieciešamas regulāras pārbaudes pēc operācijas vai citas traumas. Bet ja speciālists sapratīs, ka nepieciešams apmeklējums klātienē, tad saimniekam mīlulis būs jānogādā klīnikā," tā Šusts.

Šī brīža situācija un iepriekš ieviestie drošības noteikumi likuši cilvēkiem vēl vairāk domāt par iespējām dažādus pakalpojumus saņemt attālināti, līdz ar to mainot savus ieradumus ilgtermiņā, min Šusts. "Iespējams, brauciens pie veterinārārsta mīlulim var būt ļoti biedējošs un traumatisks notikums. Iespējams tuvākā vetārsta klīnika ir ļoti tālu, vai tās darbalaiks ir beidzies, vai ir citi iemesli, kāpēc nav iespējams mīluli nogādāt klīnikā. Arī paši veterinārārsti uzskata, ka aptuveni katra trešā konsultācija, kas parasti notiek klātienē, varētu tikt veikta, izmantojot video zvanu. Tas tika noskaidrots, pateicoties Latvijas Veterinārārstu biedrībai, kas aplikācijas izstrādes procesā palīdzēja komandai izprast veterinārārsta darba procesu."

Aplikācija "HEROvet" ir pieejama "Android" lietotājiem un iOS būs pieejama līdz gada beigām. Mobilā aplikācija radīta ar atbalstu no NOCCA hakatona, "SSE Riga", Latvijas Veterinārārstu biedrības, Eiropas Reģionālo attīstības fonda, "Interreg Central Baltic". Vairāk par lietotni uzzini šeit.

Tags

Dzīvnieki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form