Soctīklus pārsteidz neparasts draugu pāris – suns un mežacūka
Foto: Privātais arhīvs

Sociālo tīklu lietotāju uzmanību piesaistījusi kāda vietnē "Facebook" publicēta fotogrāfija – tajā pavisam draudzīgās attiecībās redzams suņuks un mežacūka. Taču – cik ilga un laimīga var būt šāda "draudzība"?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā redzams publicētajā ierakstā, viens otram blakus draudzīgi sasēduši divi visiem labi zināmi dzīvnieki – suns un mežacūka. Šāda situācijas esamība dabā nav bieži novērojama un izpelnījusies cilvēku uzmanību. Kamēr vienus redzamais uzjautrina, citi neslēpj pārsteigumu, cik mīļš skats uz abiem paveras.

Bilžu publicētāja Lelde Strazdiņa komentāros norādījusi, ka vietējie stāsta – suns vienā dienā no meža pārvedis mājās draudziņu, taču par to, kas notika mežā, nevienam nav skaidri zināms. "Cūķis tagad pieradināts par mājdzīvnieku, un nu abi visur dodas kopā. Bij arī mūsu pagalmu apciemojuši," raksta Lelde. "Mans Draugs" sieviete atklāj, ka pati laukos nedzīvo, tāpēc arī neko vairāk par esošo stāstu nezina.

Par neparasto situāciju taujājām arī speciālistam. Uz portāla "Mans Draugs" jautājumu, vai šāda draudzība maz ir iespējama, veterinārās klīnikas "Anivet" dibinātāja un vetārsta Anatolija Kovaļonoka atbilde ir noraidoša. "No savvaļas dzīvnieka var visu ko sagaidīt. Viņš var kļūt agresīvs," teic Kovaļonoks, skaidrojot, ka dabīgais instinkts kādā brīdī var ņemt virsroku.

Tāpat vetārsts piebilst, ka cilvēki cenšas par mājdzīvniekiem pieradināt daudzas dzīvas radības, kam ikdienišķā vide ir pavisam cita, taču nekad nevar būt simtprocentīgi pārliecināts par viņa rīcību. Runājot par šo jautājumu, vetārsts arī piesauc teicienu – baro vilku, kā gribi, vienalga uz mežu skatās.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form