Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā sākušies Sarkano pandu mājas būvdarbi
Foto: AP/Scanpix/LETA

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā ir sākušies demontāžas un sagatavošanās darbi Sarkano pandu mājas izveidei, kas top ar mazumtirgotāja "Maxima Latvija" un veikalu klientu atbalstu, informēja "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa norādīja, ka pašlaik Rīgas zoodārzā norit demontāžas darbi un būvlaukuma sagatavošana. Lēnām pa daļām tiek griezta kādreizējās lāču ekspozīcijas dzelzsbetona grīda. Tāpat tiek stiprinātas gan konstrukcijas, kas tiks izmantotas jaunajai mājai, gan līdzās esošās Tropu mājas vecā dolomīta siena, lai būvdarbu ietekmē tā netiktu bojāta. Pandu mājas izveides noslēdzošajā posmā grodos, kas šobrīd tiek iemūrēti sienu stiprināšanai un piepildīti ar keramzītu, tiks izveidoti ekspozīcijas stādījumi.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš uzsvēra, ka jebkuru dzīvnieku uzņemšana ir garš un atbildīgs process, jo ikvienam dzīvniekam ir nepieciešama īpaši piemērota vide, lai justos komfortabli. Pēc viņa teiktā, patlaban plānojam, ka septembra beigās turpināsies pandu mājas būvniecības process un to varētu pabeigt 2021.gada vasaras beigās.

Vienlaikus Greiziņš atklāja, ka Rīgas zoodārzs ir sācis sarunas ar Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociāciju par sarkano pandu uzņemšanu.

"Paldies visiem "Maxima" pircējiem, kas sniedza savu atbalstu. Mēs aktīvi strādājam, lai pēc iespējas ātrāk jūs visus ielūgtu uz tikšanos ar noslēpumainajiem un amizantajiem mazajiem pandām," viņš atzina.

Savukārt "Maxima Latvija" korporatīvais vadītājs Jānis Vanags sacīja – lai arī tās izveides darbus nedaudz ir ietekmējusi un aizkavējusi Covid-19 pandēmija, ar interesi seko līdzi, kā top rūpīgi plānotā mājvieta Sarkanajiem pandām, kurā viņi justos ērti, droši un gaidīti.

Sarkanās jeb mazās pandas ir aizsargājami dzīvnieki, un to skaits savvaļā nepārsniedz 10 000. Sarkano pandu izcelsmes reģions ir Ķīna un Himalaji, un to ierasto dzīves vidi veido koki un krūmi, kuru zaros un dobumos pandas arī labprāt guļ. Līdzīgi kā lielajām pandām, arī mazo pandu ēdienkartes pamatā ir bambusu dzinumi un lapas.

Pērn Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs saņēma 20 000 eiro ziedojumu, pateicoties "Maxima" klientu atbalstam akcijas "Mīluļu slepenā dzīve 2" laikā. Tās laikā katrs interesents varēja iegādāties pirkstu veiklību attīstošu kartona rotaļu mājiņu, tādējādi ziedojot līdzekļus Sarkano jeb mazo pandu mājas izveidei.

Tags

Maxima Rīgas zoodārzs Panda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form