Tulkojumā – izskatīgs. Bristoles zoodārza gorillas mazulim dots īpatnējs vārds
Foto: SWNS/Scanpix/LETA

Tauta ir runājusi! Sabiedrības balsojumā tapis zināms, ka turpmāk Bristoles zoodārzā dzimušais gorillas mazulis tiks saukts par Hasani, kas tulkojumā no svahili valodas nozīmē "izskatīgs" ("handsome"), vēsta BBC.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Augustā dzimušajam Hasani šobrīd ir trīs mēneši. Ņemot vērā, ka dabiskajā barošanas procesā radušies sarežģījumi, šobrīd rūpes par mazo radību uzņēmušies aprūpētāji. Zīdītāju pārstāve Linsija Buga sacījusi, ka ir ļoti priecīga par Hasani progresu. Ja viss noritēs pēc plāna, tuvāko mēnešu laikā Hasani varēs atgriezties Bristoles zoodārzā pie pārējām gorillām, tostarp – mammas Kalas.

Zoodārza pārstāvji vēstījuši, ka šobrīd gorillu mazulis sver aptuveni 4,5 kilogramus. "Viņš kļūst stiprāks, un uzlabojas arī koordinācija," sacījusi Buga. "Viņam ļoti patīk spēlēties, jau tagad parādot savu piemīlīgo raksturu."

Tulkojumā – izskatīgs. Bristoles zoodārza gorillas mazulim dots īpatnējs vārds
Foto: SWNS/Scanpix/LETA

Tāpat norādīts, ka gan mammai, gan arī pārējām gorillām dots gana daudz laika, lai apostītu, būtu klāt un aprastu ar jauno iemītnieku. Tas palīdzēs izvairīties no situācijām, kad pēc pilnvērtīgas atgriešanās savējo barā Hasini netiktu atstumts. "Mēs ļoti daudz strādājam pie viņa mobilitātes uzlabošanas un stiprināšanas, palīdzot celties un velties," skaidro zoodārza pārstāve. Vēstīts, ka daudzas prasmes mazais apgūst ar spēļu palīdzību.

Savukārt interesantais vārds izvēlēts publiskā aptaujā, dodot cilvēkiem iespēju izvēlēties no dažādiem variantiem. Savu viedokli izteica vairāk nekā divi tūkstoši cilvēku, vēsta BBC.

Tags

Dzīvnieki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form