Izdevies atrast Āgenskalnā sprādziena laikā pazudušo runci Fordiku
Foto: Privātais arhīvs

Piecas dienas pēc Rīgā, Melnsila ielā 2, notikušā daudzīvvokļu mājas sprādziena izdevies atrast kādas ģimenes pazudušo četrkājaino draugu – runci Fordiku, portālam "Mans Draugs" pastāstīja dzīvnieka saimnieki.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā sarunā atklāja kaķa saimniece Taisija, kaķa meklēšana tika sākta uzreiz pēc traģiskā notikuma. "Jau kopš 31. decembra mēs katru dienu braukājām apkārt un pa visiem stūriem meklējām kaķi. Pilinājām baldriāņus, kā ieteica tautas padomi. Izvietojām sludinājumus, zem katra krūma paskatījāmies. Naktī no 4. uz 5. janvāri nolēmām braukt meklējumos, ap pulksten 1 naktī bijām Melnsila ielā 2. Iegājām pagalmā, piegājām pie sētas un dzirdējām, kā pilnā balsī kaķis burtiski kliedz! Sākām ar lukturīšiem spīdināt visos logos un otrajā stāvā zem mūsu dzīvokļa ieraudzījām rudu muguru. Vīrs skrēja pie policistiem, kas dežurēja tonakt, un lūdza palīdzēt. Policisti ieteica piezvanīt ugunsdzēsējiem. Piezvanījām, viņi atbrauca un devās mājas drupās, apstaigāja visus dzīvokļus un sauca mūsu mazulīti. Mēs pastāstījām, kur tieši un kā redzējām kaķi, un apmēram pēc pusstundu ilgiem meklējumiem izdzirdēju saucienu "Atradu!" no ugunsdzēsēja." Glābēji nokāpuši pie saimniekiem un atdevuši Fordiku tieši viņiem rokās.

Uzreiz pēc tam kaķis nogādāts veterinārajā klīnikā. "Acīm redzamu traumu nebija, tomēr kaķīti pielika pie sistēmas un sašpricēja. Tagad mums tikai jānodrošina kaķim pilnīgs miers un ērtības, bet jāturpina vērot uzvedība. Pagaidām viņam nav apetītes, bet mūs jau brīdināja, ka tas ir normāli. Mūsu mīlulis guļ un ne soli no mums neatkāpjas, mīļojas un murrā."

Saimniece stāsta, ka Fordikam ir gads uz astoņi mēneši. "Atceros, ka pavasarī pastaigājāmies pa Vecrīgu un jau pastaigas beigās nospriedām izmest tomēr vēl vienu loku. Un tad izdzirdējām ņaudēšanu. Neticējām savām ausīm, sākām saukt kaķēnu, un viņš mums atsaucās. Sapratām, ka viņš atrodas zem vecas "Ford" markas automašīnas. Tobrīd sapratu – es bez kaķēna nekur prom neiešu. Divas stundas nogulējām uz zemes, saucot kaķēnu, un beigu beigās izvilinājām ārā. Vetārsts teica, ka kaķēns nav pat mēnesi vecs, jo tikko atvērušās actiņas. Tā nu šo brīnumiņu ņēmām līdzi uz mājām un nosaucām par Fordiku, par godu automašīnai zem kuras viņu atradām!"

Taisija saka milzīgu paldies katram cilvēkam, kurš nebija vienaldzīgs, kurš nepagāja viņiem garām un palīdzēja atrast Fordiku.

Kā vēstīts iepriekš, agrā ceturtdienas, 31. decembra, rītā Rīgā, Melnsila ielā 2, uzsprāga, daļēji sagruva un aizdegās trīsstāvu dzīvojamā ēka. Sprādziens nogranda neilgi pirms pusdiviem naktī. Plašāk lasi šajā rakstā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form