Līgatnes dabas taku lācenei Ilzītei – 20
Foto: Publicitātes foto

Līgatnes dabas taku lācene Ilzīte pirmdien, 11. janvārī, svinēs apaļo 20 gadu dzimšanas dienu. Ārī šogad Latvijas slavenākā lāču dāma saņems īpašo torti, kas pagatavota no dažādiem gardumiem, informē Dabas aizsardzības pārvalde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ievērojot piesardzību, lācene Ilzīte šogad savu dzimšanas dienu svinēs šaurā ģimenes lokā – kopā ar audžu mammu, dzīvnieku kopēju Velgu Vītolu un citiem Līgatnes dabas taku darbiniekiem. Arī šogad Ilzītei pasniegs svētku torti, kas sastāvēs no dažādiem lāču gardumiem – zivīm, riekstiem, ogām, medus un citiem.

Latvijas iedzīvotāji sekojuši Ilzītes dzīvei līdzi jau kopš viņas piedzimšanas. Ilzīte ir filmēta daudzās dokumentālās un mākslas filmās, ievērojami dabas fotogrāfi viņu ir iemūžinājuši savās fotosesijās. Ilzīte nekad "nenoguļ" savu dzimšanas dienu, jo nav ieradusi doties ziemas guļā un ir apskatāma visu gadu.

Lācene Ilzīte un citi Līgatnes dabas taku iemītnieki vienmēr ir priecīgi satikt apmeklētājus. Līgatnes dabas taku darba laiks darbadienās ir no pulksten 9 līdz 16, bet nedēļas nogalēs un svētku dienās no pulksten 9 līdz 17.

Interesanti fakti par Ilzīti

  • Lācene Ilzīte dzimusi 2001. gada 11. janvārī.
  • Ilzītes bioloģiskā mamma rūpēties par viņu nevarēja, tāpēc rūpes par Ilzīti jau no lācenes pirmās dienas uzņēmās Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola.
  • Nebrīvē dzīvojošiem lāčiem 20 gadi ir pats spēka vecums. Tomēr sugas pārstāvjiem, kurus nav barojusi un audzinājusi viņu bioloģiskā māte, tas jau ir ievērojams mūžs.
  • Ilzīte piedzimstot svēra vien 500 gramus, bet šobrīd sver 150 kilogramus, kas ir kārtīgs lāču mammas svars.
  • Pēc rakstura lācenīte ir atturīga, cieši turas pie ierastās lietu kārtības. Viņai piemīt labas ēšanas un voljera uzturēšanas manieres.
  • Ilzītes lielākie kārumi ir svaigas zivis – laši un skumbrijas, kaltēti liellopu kuņģīši, rieksti un medus.
  • Lācene Ilzīte sava mūža laikā ne reizi nav pat mēģinājusi doties ziemas guļā. Nebrīvē dzimušajiem un dzīvojošajiem lāčiem tas nav nekas neparasts.

Tags

Līgatnes dabas takas Velga Vītola
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form