Arī šogad Rīgas zoo atvērts naksnīgām pastaigām
Foto: Publicitātes foto

Janvāris mūs pārsteidzis ar patiesi ziemīgiem laikapstākļiem un pamatīgu sniega kārtu, taču tas nekādi nav ietekmējis faktu, ka dažiem dzīvniekiem prātā jau pavasaris. Zooloģiskā dārza informācijas dienests aktualizē, ka janvārī interesanti ar dzīvniekiem var satikties arī diennakts tumšajā laikā, dodoties pastaigās pa izgaismotām alejām un takām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau tradicionāli janvārī Rīgas zooloģiskais dārzs apmeklētājus gaida ciemos arī vakaros. Šis gads nav izņēmums – līdz 24. janvārim zoodārza kases strādās līdz pulksten 19 (apmeklētāji aicināti pamest teritoriju līdz pulksten 20). Ņemot vērā to, ka iekštelpu ekspozīcijas ir slēgtas, cena visu kategoriju ieejas biļetēm visas dienas garumā samazināta līdz trim eiro.

Jaunais zēns – ķengurēns

Ja ņem vērā to, ka Dienvidu puslodē šobrīd vasara pašā plaukumā, nav brīnums, ka arī zoodārza Ķenguru mītnē jaunumi ir teju katru dienu. Vēl nesen somu pameta purva valabiju mazulis un nu tas, kārē pēc mātes piena, tikai reizumis iebāž galvu savā iepriekšējā dzīves vietā pie pupa. Gadu mijā apmeklētāji ar sajūsmu ziņoja, ka rudajam ķenguram mazulis izbāzis no somas galvu. Tagad pacietīgākajiem vērotājiem var palaimēties redzēt, kā jaunais ķengurpuika, vēl nedroši, bet visai apņēmīgi, lēkā pakaļ mātei un paguris atkal ieraušas atpakaļ somā, kurā pavadīti aptuveni seši mēneši.

Arī šogad Rīgas zoo atvērts naksnīgām pastaigām
Foto: Publicitātes foto

Sakarā ar Covid-19 izplatības dēļ noteiktajiem ierobežojumiem, apmeklētājiem nav iespējams vērot dzīvniekus iekštelpu ekspozīcijās. Bez apmeklētāju apbrīnas kaķu lemuru mazulis jau paaudzies tiktāl, ka rāpjas mātei uz muguras, informē zoo pārstāvji. Savukārt terārija ēkā plašā kailo smilšracēju saime kolektīvi aprūpē krietnu pulciņu kailu un sārtu mazulīšu.

Drīz pāviem astes ziedēs

Dzīvniekiem ir savs kalendārs, un to neietekmē ne sniegs, ne arī sals. Kad dienas kļūst garākas, tuvojas pavasaris. Ja pavēro pāvu astes, tas jau ir tuvu, jo vasaras beigās zaudētā garo spalvu rota jau ataugusi pilnā krāšņumā – tātad drīz varēs sākties riests. Savukārt Japānas dzērves jau pa reizei dejo un klaigā, kaut jābrien pa kupenām. Bet vakarīgas pastaigas cienītājiem pievakarē var palaimēties saklausīt ūpja ūjināšanu vai meža pūces vai urālpūces skanīgo balsi.

Kā Rīgas zoodārza iemītnieki sagaidījuši jauno 2021. gadu un kā tur izskatās diennakts tumšajā laikā, lūko galerijā!

Tags

Dzīvnieki Rīgas Zooloģiskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form