Pēc samīdīšanas miris Nešvilas zoodārza žirafes mazulis
Foto: instagram.com/nashvillezoo

Īsi pēc dzimšanas miris Nešvilas zoodārza jaunpienācējs – sešus gadus vecās žirafes Našas mazulis, raksta CNN. Vēstīts, ka mazulis miris pēc tam, kad Naša viņam nejauši uzkāpusi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai gan masaju žirafes mazulis piedzimis veselīgs, ātri vien zoodārza darbinieki manījuši, ka dzīvnieks pārdzīvo sāpes. "Dziļās skumjās paziņojam, ka Našas mazulis mira īsi pēc dzimšanas, mātei nejauši viņu samīdot," informējuši zoodārza pārstāvji. "Mūsu aprūpētāju komanda iesaistījās ļoti operatīvi, taču jaundzimušo neizdevās glābt."

Veicot mirstīgo atlieku sekciju, konstatēta trauma kakla apvidū, taču turpmākās pārbaudēs tiks skaidrots, vai nāves iemesls nav saistāmas ar vēl kādu faktoru. "Paldies visiem, kas mūs atbalstīja pēdējās nedēļās un jo īpaši šajā grūtajā laikā," sacīts zoodārza paziņojumā.

"Pēc Našas mazuļa zaudējuma jūtamies sagrauti," atklājusi zoodārza medicīnas jautājumu pārstāve Hetere Švarca. "Visi strādāja pēc vislabākās sirdsapziņas, lai jaundzimušajam nodrošinātu pēc iespējas labāko aprūpi." Viņa norādījusi, ka bailes par vesela mazuļa piedzimšanu pārņēmis milzīgs prieks, taču tagad šo vietu aizpildījušas neaprakstāmas sāpes.


Sākotnēji plānots, ka dzemdības dzīvnieku mīļi varēs skatīties tiešsaistē, taču, īsi pēc komplikāciju sākšanās, tā pārtraukta. "Pārsteigums! Lai gan citādāk, nekā gaidīts, Našas mazulis ir ieradies! Dzemdību laikā radās komplikācijas, taču mūsu komanda palīdzēja procesu nokontrolēt. Izskatās, ka gan mamma, gan mazulis jūtas labi…" uzreiz pēc mazuļi nākšanas pasaulē zoodārza pārstāvji informēja kopējā "Twitter" kontā.

Švarca norāda, ka mazulis izskatījies ļoti dzīvespriecīgs, tāpēc nolemts to nogādāt pie mammas. "Viņi sāka draudzēties, taču šajā laikā Naša savu mazuli netīši traumējusi," informēja Švarca. Vēstīts, ka pati Naša šobrīd jūtas labi, un viņai tiks nodrošināta visa nepieciešamā aprūpe.

Pēdējās trijās desmitgadēs masaju žirafu suga pieskaitāma apdraudētajām – populācija sarukusi par 50 procentiem, raksta "Giraffe Conservation Foundation".

Tags

Dzīvnieki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form