Rīgas zoo āra laukumā turpmāk rosīsies arī Čapmana zebra ar pēcnācēju
Foto: Publicitātes foto

Turpmāk Rīgas zooloģiskā dārza Savannas mājas zebru āra pastaigu laukumā, kuru visas dienas garumā apdzīvoja Grevi zebras Greta un Inaija, dienas pirmajā pusē rosīsies Čapmana zebra Dania ar 13. novembrī dzimušo meitu Zaru, informēja Rīgas zoo pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zebras atšķiramas pēc krietni platākām melnajām svītrām, nekā filigrāni un smalki svītrotajām Grevi zebrām. Skarbo ziemu māte Dania ar mazuli pārlaida plašajos Savannas mājas iekštelpu nožogojumos, un pagaidām pastaigu laukumā vēl ir tramīgas, taču zoodārza pārstāvji cer, ka dažu dienu laikā tās pieradīs pie plašuma un apmeklētāju klātbūtnes.

Rudenī notika būtiskas izmaiņas Rīgas zoodārzu zebru pulkā. Ilggadējās zoodārza iemītnieces Čapmana zebras Tropu mājas mītnē nomainīja pasaules apdraudēto sugu sarakstā iekļautās Grevi zebras, kuras tika atvestas no Vācijas un Francijas. Čapmana zebru tēvs Zdeneks uz Feldmana zoodārzu Ukrainā devās kopā ar zebru māti un 2019. gadā dzimušo jaunuli. Otra zebru māte Dania viņam sekot nevarēja, jo grūsna dzīvnieka pārvadāšana varētu būt bīstama gan mātes, gan nedzimušā mazuļa veselībai un pat dzīvībai. Vasarā, kad jaunā zebra būs jau teju mātes augumā, to kopā ar māti, iespējams, nosūtīs uz Ukrainu, lai tā varētu pievienoties savai saimei.

Eiropas zooloģisko dārzu prioritāte ir tādas sugas, kuru turēšanai un vairošanai nebrīvē ir būtiska nozīme sugas saglabāšanai. Tieši Grevi zebras ir visapdraudētākā zebru suga, kuras pārstāvju Kenijas un, pavisam mazā skaitā, arī Etiopijas tuksnešainajā savannā atlicis vien 2800 (2018. gada dati).

Rīgas zooloģiskais dārzs ir atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 16. Ņemot vērā, ka pašlaik iekštelpu ekspozīciju iemītnieki nav apskatāmi, biļešu cena samazināta uz trim eiro.

Apmeklējot Rīgas zoodārzu, pārstāvji aicina ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus: ievērot distanci, iekštelpās (zoodārza gadījumā tualetes) izmantot sejas aizsargmaskas, kā arī izmantot roku dezinfekcijas līdzekļus. Apmeklētāju vienmērīgas vienvirziena plūsmas nodrošināšanai izstrādāts maršruts pa zooloģisko dārzu. Ikviens aicināts to izmantot, saņemot kasē plānu vai atverot to zoodārza mājaslapā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam