Rīgas zoo: ļaujiet ķenguram gulēt tā, kā viņam patīk!
Foto: Rīgas zoo publicitātes foto

Pēdējā laikā Rīgas zoodārza darbiniekiem bieži nākas atbildēt uz jautājumu, kāpēc rudais ķengurs Kingarū guļ uz muguras, daudzuprāt, nedabiskā pozā, kas liekot domāt par viņa kritisko veselības stāvokli. "Diemžēl, šoreiz atbilde apmeklētāju neapmierināja un tapa iesniegums policijai... Pēc būtības – par ķenguru!" portālam "Delfi" vēsta Rīgas zoodārza pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc ilgstošas komunikācijas ar policijas pārstāvjiem, kas šādu “izlaidīgu” ķengura gulēšanu sliecās uzskatīt par nepiedienīgu un apmeklētāju dzīvniekmīlestības jūtas aizskarošu, tiks lemts par iespējām iespaidot vai nu ķengura, vai arī zoodārza apmeklētāju dabisko uzvedību. Viena no iespējām – izslēgt grīdas apsildi, lai neveicinātu dzīvnieka vēlmi gulēt siltākajā un komfortablākajā vietā. Otra iespēja – nepārtraukti radīt dzīvniekam stresa sajūtu, lai tas visu laiku atrastos trauksmes stāvoklī un neatļautos relaksēti apgulties. Pastāv, protams, trešā iespēja, kā uzsver zoodārza pārstāvji, vienīgā pareizā – cerēt uz apmeklētāju uzticēšanos zoodārza darbinieku profesionalitātei un dzīvnieku uzvedības un paradumu pārzināšanai.

Zoodārza informācijas un izglītības nodaļā stāsta: "Esam pārliecināti, ka vairums zoodārza apmeklētāju Kingarū neparasto gulēšanas pozu uzlūko ar labvēlīgu smaidu, bet tiem, kas tajā saskata dzīvnieka veselības problēmas, atgādinām, ka:

Rudie ķenguri Rīgas zoodārzā regulāri vairojas un vēl nesen visi priecājās par ķengurēnu, kurš uzsāka patstāvīgas gaitas ārpus mammas somas. Tātad ir pamats domāt, ka dzīvnieki jūtas labi;

Ķenguriem raksturīga visai spontāna reakcija uz jebkuru traucējumu, tāpēc mītnes apsildei nevar tikt izmantoti radiatori, un, sekojoši, mītnes apsilde tiek realizēta ar apsildāmas grīdas palīdzību. Tad nu ķenguri meklē vietu, kur vissiltāk… Šeit arī atbilde, kāpēc mītnes iekārtojumā nav zaru, plauktu u.c. Klajā stepe, kurā ķenguri dzīvo savvaļā, arī ir klajums, kur, strauji skrienot, nav šķēršļu, ar ko sadurties;

Ķenguru mītne tiek uzkopta katru dienu ap pulksten 12, kad tiek veikta arī mītnes grīdas dezinfekcija un barības izvietošana;

Vasarā, kad ķenguriem ir karsti, tie izrok vēsajās smiltīs bedri un apguļas tajā līdzīgā pozā. Tātad – ne iekštelpu grīda vainīga..."

Rīgas Zooloģiskā dārza kolekcijā ir četri rudie ķenguri un seši purva valabiji.

"Lūgums Rīgas zoodārza apmeklētājiem – ļaujiet ķenguram Kingarū gulēt tā, kā viņam patīk, nevis tā, kā jums gribas! Pasmaidiet, nevis dusmojaties! Tā būs labāk visiem!" noslēgumā uzsver zoo darbinieki.

Tags

Rīgas zoodārzs Rīgas Zooloģiskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form