Video: Pie Valmieras teātra durvīm 'klauvējas' nomaldījies bebrs
Foto: Kadrs no video

Teātri ir noilgojušies pēc skatītājiem, bet skatītāji – pēc teātra! Viens no viņiem pie Valmieras drāmas teātra durvīm "klauvējies" pat nakts melnumā. Un šoreiz tas nebija cilvēks, bet gan bebrs, liecina aktiera Ingus Kniploka uzņemtais video.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vēstīts, ka aktieris apjukušo apmeklētāju nomierinājis un pavadījis līdz mājām. Kā pastāstīja Marta Cekule, VSIA "Valmieras drāmas teātris" pārstāve, tieši pretī teātrim, pāri ielai ir Dzirnavu ezeriņš, kas ir iecienīta pastaigu vieta Valmierā. Aktieris Kniploks, bebru skubinādams, pavadījis dzīvnieku līdz ūdenstilpei.

Bebri ir peldētāji, kas lielāko dzīves daļu pavada pie ūdens. Viņu lielākais kārums ir dažādi koki, īpaši ar mīkstu koksni, piemēram, apses, vītoli vai bērzi. Ar brangajiem priekšzobiem tie ne tikai ēd, bet arī cērt, smalcina un pārvieto zarus, šādi veidojot sev mājokļus – aizsprostus, kas uzbūvēti uz upēm vai strautiem.

Interesanti fakti par bebriem:

  • Bebriem ir caurspīdīgi plakstiņi, kas palīdz viņiem redzēt zem ūdens.
  • Bebri bez elpošanas zem ūdens var izturēt 15 minūtes.
  • Bebri peld ar ātrumu astoņi kilometri stundā.
  • Bebri šņāc, kad ir nobijušies vai cenšas aizsargāties.
  • Bebra priekšzobi nekad nepārstāj augt.
  • Bebrs savu asti peldot izmanto kā stūri.

Tags

Valmiera Valmieras teātris Bebrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form