Kulturāla pastaiga ar mīluli: Rīgas parkos iespējams sastapt stāstošus suņus
Foto: Shutterstock

No 4. augusta līdz pat mēneša izskaņai, Rīgas vasaras kultūras programmas laikā tiks realizēts projekts "Dzilvēku stāsti", kurā ikviens, it īpaši suņu saimnieki, aicināti doties kulturālā pastaigā cauri desmit Rīgas parkiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projektā "Dzilvēku stāsti" Rīgas parkos ikviens varēs sastapties ar nekustīgiem, taču interesantiem suņiem, kuri sevī slēps dažādus stāstus no rakstnieces Noras Ikstenas un mākslinieka Aivara Vilipsona grāmatas – "Suņa dzīve. Stāsti un suneti." Stāstošie suņi būs uz soliņiem sēdošas, tēlnieka Kristapa Andersona veidotas skulptūras. Uz katras no skulptūrām būs izvietoti QR kodi, kurus, noskenējot ar viedtālruni, varēs noklausīties vienu audio stāstu, ko ierunājusi aktrise Marija Bērziņa.

"Šis kultūras projekts ir patiesi sirsnīgs, un tas ir pieejams visiem – gan Rīgas iedzīvotājiem, gan tās viesiem. Mēs ceram, ka tiem, kas ar projektu iepazīsies pavisam nejauši, garām ejot, mēs atklāsim pavisam jaunu pasauli, spēsim mudināt paskatīties uz lietām no citas perspektīvas. Manuprāt, "Dzilvēku stāsti" skar visus šobrīd sabiedrībai tik svarīgos dzīves aspektus – veselīgu kustību, kopradīšanu un kultūras baudīšanu, kas pietiekami ilgi mums tika liegta," atklāj projekta vadītāja Zane Dreismane.

Kulturāla pastaiga ar mīluli: Rīgas parkos iespējams sastapt stāstošus suņus
Foto: Publicitātes foto

Katrs stāsts ir savā īpašajā emocionālajā nokrāsā un atspoguļo kādas vērtības, par kurām ir vērts padomāt. Tieši tāpēc katrai suņa skulptūrai būs unikāls vizuālais noformējums, ko piešķīris kāds no māksliniekiem. Projektu "Dzilvēku stāsti" atbalsta desmit radošas personības, kuru starpā ir gan "Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas" topošie mākslinieki, gan mākslas vidē jau pieredzējuši meistari – Māris Subačs, Armands Grundulis un Ilizane Grīnberga.

Ikvienam interesantam ir pieejama kulturālās pastaigas karte, ko iespējams aplūkot digitāli mājaslapā www.sunsarmisiju.lv. Karti var arī lejupielādēt, lai to izdrukātu un ņemtu līdzi sev un savam mīlulim, baudot kulturālo pastaigu.

Projektu realizē biedrība "Suns ar misiju" ar Rīgas domes finansiālu atbalstu. "Latvijas Nacionālais teātris" projektu atbalsta, nodrošinot stāstu ierakstus.

Tags

Marija Bērziņa Māris Subačs Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form