Foto un video: Divus mēnešus veco Rīgas zoo lauvēnu ikdienas izklaides
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Zooloģiskā dārza Āfrikas lauvu ģimenē 31. maijā dzimušie lauvēni nupat nosvinēja divu mēnešu jubileju, ir veselīgi, attīstās atbilstoši vecumam un lielu daļu laika, galvenokārt pēcpusdienā, pavada pastaigu laukumā, skraidot, raustot viens otru aiz astes un izlūkojot katru mītnes nostūri, informē zoodārza pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vēstīts, ka mazo lauvēnu nākšana pasaulē ir īpašs prieks, jo iepriekš Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētāji lauvu mazuļus varēja aplūkot pirms 22 gadiem. Ar Āfrikas lauvu pāri Kali un Cvangu Rīgas zoodārzs saista lielas cerības, jo abi dzīvnieki ir vēl gana jauni, lai priecētu daudzus gadus. Šobrīd piecus gadus veco Āfrikas lauveni Cvangu un septiņus gadus veco lauvu tēvu Kali uz Rīgu atveda 2017. gadā no "Parc de Beauval" un Givskudas zoodārziem.

Āfrikas lauvas ir ierakstīti Pasaules Sarkanajā grāmatā kā "jutīga suga", tātad to izdzīvošana dabā daudzviet ir apdraudēta. Suga iekļauta arī Vašingtonas konvencijas (regulē tirdzniecību ar apdraudēto dzīvnieku un augu sugām) otrajā pielikumā, un tās turēšanas zooloģiskajos dārzos kontrolēšanai izveidota Āfrikas lauvu Apdraudēto sugu Eiropas programma. Kali un Cvanga, šīs programmas ietvaros, ir visai vērtīgi dzīvnieki, jo ir skaidri zināma viņu senču izcelsme – Dienvidāfrikas reģions, Krīgera Nacionālais parks. Šobrīd tiek pievērsta ļoti liela uzmanība tam, lai nebrīvē turēto (un vairoto) lauvu izcelsme būtu zināma, tādejādi nebrīvē saglabājot katram reģionam raksturīgās pasugas, no kurām vairākas ir uz izzušanas robežas.

Vērojot lauvēnu rotaļas, uz augumā prāvākā un tumšākā lauvēna – lauvu puikas sāniem nevar nepamanīt brūces. Tās radušās, mātei neprasmīgi pārnesot mazuli un ar ilkņiem savainojot tā ādu. Vērojot, cik azartiski lauvu puika cīkstās ar augumā mazāko māsu un akrobātiski kāpelē pa mītnes baļķiem, zoodārza pārstāvjiem ir skaidrs, ka virspusējie nobrāzumi nemaz viņu neapgrūtina un bažām par veselību nav pamata. Vēstīts, ka brūču dzīšanu līdz šim neveicināja lauvenes centieni tās pārmērīgi aplaizīt ar savu aso mēli. Nu lauvu puika jau ir pietiekoši ņiprs, lai no mātes rūpēm izvairītos, un tas nozīmē, ka no māsas drīz viņu atšķirt varēs tikai pēc lielāka auguma un tumšāka kažoka. Tā kā jaunā māte joprojām ļoti uztraucas par savu atvašu drošību un mēdz pikti uzrūkt apmeklētājiem, "Lauvu mājas" skatu laukumi ir norobežoti ar papildu žoga konstrukcijām, kuras gan netraucē vērot lauvēnu draiskošanos, taču kalpo kā atgādinājums apmeklētājiem – netrokšņot un uzvesties rātni.

Tags

Rīgas zoodārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form