Palīdzi izdomāt Rīgas zoo lauvēniem vārdus!
Foto: Publicitātes foto

31. maijā Rīgas zoodārzā dzimušie lauvēni jau labprāt izrādās apmeklētājiem un ar savu lempīgo draiskulību spēj apburt daudzus. Nu mazos var arī viegli atšķirt pēc auguma un kažoka krāsas, tāpēc pienācis laiks dot viņiem vārdus, informē zoodārza pārstāvji. Savu ideju ikviens interesents aicināts iesūtīt līdz 9. septembrim.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkursa dalībnieki tiek aicināti uz elektroniskā pasta adresi lauveni@rigazoo.lv iesūtīt zīmējumus (to attēlus), kuros redzama lauvu meitene, lauvu puika vai visa lauvu ģimene kopā, kā arī uzrakstīts lauvēnam piemērotākais vārds un pamatojums, kāpēc tieši šāds tam (tai) būtu visatbilstošākais. Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit.

Vēstīts, ka lauvu puikam un lauvu meitenei katram būs pa krusttēvam – attiecīgi VARAM ministrs Arturs Toms Plešs un Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, kuri 15. septembrī kopā ar interesantāko vārdu ideju autoriem viesosies pie lauvēniem vārda došanas svinībās.

Rīgas mērs teic: "Lauva Rīgas ģerbonī ir kopš 1347. gada, simbolizējot rīdzinieku drošsirdību, uzņēmību un patstāvību. Es ļoti cienu šīs īpašības un esmu pārliecināts, ka, vērojot, kā aug lauvēni, augs arī rīdzinieku drosme uzņemties atbildību un lepnums par savu pilsētu."

1937. gadā, drīz pēc tam, kad Rīgas zoodārzs atsāka darbu pēc slēgšanas Pirmā pasaules kara gados, no Helsinku zoodārza tika atvesti pirmie četri lauvēni. Tiem vārdus deva pēc plašas Rīgas iedzīvotāju "aptaujāšanas" – Zevs, Negus, Afra un Diāna. Savukārt iepriekšējo, pirms 22 gadiem Rīgā dzimušo lauvēnu Rema, Elsas un Džungas krusttēvi bija Latvijā pazīstami vīri, ieskaitot Rīgas mēru.

VARAM ministrs teic: "Daba ir ļoti trausla un viegli ievainojama, un tieši lauvas var būt kā simbols tam, ka pat visvarenākie dzīvnieki, cilvēku nesaprātīgas un nežēlīgas darbības rezultātā var izzust uz neatgriešanos. Katrs mazais lauvēns nodrošina sugas turpmāku pastāvēšanu, tādēļ liels prieks, ka Rīgas Zooloģiskā dārza lauvu saimei pievienojušās divas atvases."

Āfrikas lauvas ir ierakstīti Pasaules Sarkanajā grāmatā kā "jutīga suga", tātad to izdzīvošana dabā daudzviet ir apdraudēta. Suga iekļauta arī Vašingtonas konvencijas, kas regulē tirdzniecību ar apdraudēto dzīvnieku un augu sugām, otrajā pielikumā, un tās saglabāšanai zooloģiskajos dārzos ir izveidota Āfrikas lauvu Apdraudēto sugu Eiropas programma, kurā pilnvērtīgi nu iekļaujas arī Latvija un Rīgas Zooloģiskais dārzs.

Par mazo lauvēnu nākšanu pasaulē ir īpašs prieks, jo iepriekš Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētāji lauvu mazuļus varēja aplūkot pirms 22 gadiem. Ar Āfrikas lauvu pāri Kali un Cvangu Rīgas zoodārzs saista lielas cerības, jo abi dzīvnieki ir vēl gana jauni, lai priecētu mūs daudzus gadus. Šobrīd piecus gadus veco Āfrikas lauveni Cvangu un septiņus gadus veco lauvu tēvu Kali uz Rīgu atveda 2017. gadā, attiecīgi no "Parc de Beauval" (Francija) un Givskudas (Dānija) zoodārziem.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form