Video tiešraide: Mazo lauvēnu kristības Rīgas zoo
Foto: Rīgas zoo publicitātes foto

15. septembrī Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā notiek maija nogalē dzimušo lauvēnu – meitenes un puikas – vārda došanas svinības. Kā "Mans Draugs" uzzināja zoodārzā, kopumā iesūtīti 1429 konkursa nolikumam atbilstoši priekšlikumi, no kuriem 687 piedāvāja vārdus lauvu meitenei, bet 742 – puikam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērnu zīmējumu konkursa rezultātā izvēlētos lauvēnu vārdus pasākuma laikā nosauks VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs un Rīgas mērs Mārtiņš Staķis. Tajā piedalījās bērni līdz 12 gadu vecumam, iesūtot lauvēnu vai lauvu ģimenes zīmējumus un pamatotus vārdu priekšlikumus.

"Prieks par lielo atsaucību un pozitīvajām emocijām, kas staro no bērnu iesūtītajiem skaistajiem zīmējumiem!," teic Rīgas mērs. "Konkursa dalībnieki piedāvā virkni radošu ideju par piemērotākajiem vārdiem jaunajiem lauvēniem, tāpēc lēmumu pieņemt nebija viegli. Lauvēnu piedzimšana un augšana Rīgas zoodārzā rīdziniekiem noteikti liks vēl vairāk lepoties ar mūsu zoodārzu, kā arī pilsētas viesiem iemīlēt šo īpašo vietu. Lauva ir Rīgas dzīvnieks, jo mūsu pilsētas ģerboni jau gadsimtiem grezno lauvas attēls."

Mazo lauvēnu nākšanu pasaulē ir īpašs notikums, jo iepriekš Rīgas zoo apmeklētāji lauvu mazuļus varēja aplūkot tikai pirms 22 gadiem. Ar Āfrikas lauvu pāri, septiņus gadus veco Kali un piecus gadus veco Cvangu, Rīgas zoodārzs saista lielas cerības, jo abi dzīvnieki ir vēl gana jauni, lai priecētu daudzus gadus, norāda zoodārzā.

Tags

Rīgas zoodārzs Rīgas Zooloģiskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form