Rīgas zoo lauvēnus sauks Teika un Varis; turpmāk dzīvniekus varēs vērot tiešsaistē
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 15. septembrī, svinīgā pasākumā Rīgas zooloģiskajā dārzā nepilnus četrus mēnešus vecie lauvēni tika pie vārdiem. Nu tos sauks par Vari un Teiku, informē zoodārza pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mans Draugs" jau vēstīja, ka konkursam kopumā tika iesūtīti 1429 nolikumam atbilstoši priekšlikumi, piedāvājot 687 vārdus lauvu meitenei, un 742 – lauvu puikam. Konkursā piedalījās bērni līdz 12 gadu vecumam, iesūtot lauvu ģimenes zīmējumus un pamatotus vārdu priekšlikumus.

Ja izvēlētos bērnu vidū populārākos vārdus, tad lauvenīti būtu jāsauc par Nalu, Simbu vai Savannu, bet lauvēnu – par Leo, Leonu vai Simbu. Bija gan ieteikti arī krietni neparastāki vārdi, piemēram – Mauzerītis, Kāpurs (jo kad mazs, rāpo kā kāpurs), Snikers (jo noteikti mīlot konfektes), Bionīns un citi. Visorģinālākais uz zīmējuma uzrakstītais priekšlikums vārdam bija – "nevarēju lauvēnam izdomāt vārdu". Izvēle tika izdarīta par labu latviskiem un skanīgiem vārdiem – Maksima Novicka ieteiktajam "Teika" un Paulas Pakeres iesūtītajam "Varis". Nu maijs Rīgas zooloģiskajā dārzā būs daudzu svinību mēnesis – 19. maijā vārda dienu svinēs Teika, 26. maijā – Varis, bet pēc tam, 31. maijā, – lauvēnu dzimšanas diena.

Krusttēvi uz vārda došanas pasākumu nebija ieradušies tukšām rokām, tāpēc drīzumā, pateicoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas dāvātajām iekārtām, visi lauvu draugi internetā un monitorā pie lauvu ekspozīcijas varēs vērot lauvu dzīvi Lauvu mājas iekštelpās. Savukārt Rīgas dome apņēmās tramvaja pieturas nosaukumu "Mežaparks" papildināt ar norādi "Rīgas Zoo".

Lauvu puika un lauvu meitene šobrīd attīstās atbilstoši vecumam un labos laika apstākļos jau ik dienas daudz laika pavada apmeklētājiem pārredzamajā pastaigu laukumā. Arī pasākuma laikā lauvu ģimene ieinteresēti vēroja notikumu gaitu no iemīļotākās atpūtas vietas kalna galā. Lauvu puika Varis, par kura krusttēvu kļuva Artūrs Toms Plešs, ir augumā prāvāks, ar nedaudz tumšāku kažoku un krietni vien palaidnīgāks, nekā Mārtiņa Staķa krustmeita Teika. Mēneša beigās abus lauvēnus vēl gaida vakcinācija, lai viņi augtu stipri un veseli.

Pasākuma laikā daudzkārt izskanēja doma, ka lauvēni ir kā dzīvās dabas vēstneši, kas cilvēkiem liek aizdomāties par dabas līdzsvara trauslumu un izjust cieņu pret dzīvniekiem, ar kuriem kopā mums jāsadzīvo šajā pasaulē. Abi krusttēvi arī svinīgi solīja vienmēr turēt godā dabas aizsardzības un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas idejas.

Tags

Rīgas zoodārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form