Rīgas zoo top Vides izglītības centrs; oktobrī ieradīsies pirmie eksotiskie iemītnieki
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā top jauna būve – demontējot un pārbūvējot 1911. gadā būvēto veco pērtiķu mītni, vietā nāks jaunais Vides izglītības centrs, vēsta zooloģiskā dārza Informācijas dienests. Pirmie iemītnieki no Vācijas un Polijas ieradīsies oktobra sākumā, tostarp divi tievastes kāpelētājzalkši, pieci austrumu prievīšzalkši un divas krāšņas ķirzakas – rakstainās dzelkņastes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz jaunās ēkas nodošanai ekspluatācijā eksotiskie rāpuļi mitināsies būvlaukumam līdzās esošajā ēkā un, iespējams, varēs rūpīgi uzraudzīt savas jaunās mājvietas būvniecības un iekārtošanas procesu kvalitāti, teic zoodārza pārstāvji.

Vēstīts, ka jaunais Vides izglītības centrs būs savā ziņā unikāla būve, kurā semināru telpas, trīs mācību klašu un izstāžu zāles kompleksā būs integrētas arī apmeklētājiem aplūkojamas dzīvnieku ekspozīcijas un kā skatuve izmantojama brīvdabas klase. Nepieciešamības gadījumā visas telpas būs transformējamas par vienu lielu konferenču zāli, savukārt par mācību klašu logiem kalpos apmeklētājiem no ārtelpas aplūkojamas dzīvnieku ekspozīcijas, kurās iejutīsies mazie pērtiķīši kalitriksi, sliņķi, bruņneši un citi nelieli, bet interesanti dzīvnieki.

Mācību klašu iekārtojumā būtiska vieta atvēlēta arī ievērojamam skaitam nelielu dzīvnieku ekspozīciju – rāpuļiem, abiniekiem, kukaiņiem un grauzējiem. Šie dzīvnieki tiks izmantoti apmācības procesā. Pēc nodošanas ekspluatācijā, kas plānota 2022.-2023. gadu mijā, uz jaunajām telpām pārcelsies Rīgas Zooloģiskā dārza "ZooSkola", kura jau šobrīd interesentiem gatava piedāvāt ekskursijas par deviņām un mācību nodarbības par 29 tēmām.

Energoefektīvā būve top, demontējot un pārbūvējot 1911. gadā būvēto zoodārza veco Pērtiķu mītni. Būvprojektu izstrādāja SIA "BM-projekts" un to 1,5 gadu laikā apņēmušies realizēt būvnieki no PS "Lemisele AG" (ietverot personu apvienību SIA "TRIGONEBŪVE" un SIA "Cander Būve").

Projekts tiek realizēts ar Rīgas domes atbalstu, Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta "Vides monitoringa, kontroles un izglītības projekts" ietvaros, un tā kopējās izmaksas ir 2 106 207 eiro, no tiem 1,7 miljoni eiro ir Kohēzijas fonda finansējums.

Nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru pārbūves Latvijas Dabas muzejā, Nacionālajā botāniskajā dārzā un Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tiek veiktas Kohēzijas fonda līdzfinansēta projekta "Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru" ietvaros.

Tags

Rīgas zoodārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form