Ziemeļbrieža Elmo septiņus kilogramus smagie ragi atrod jaunu īpašnieku
Foto: Publicitātes attēli

No 9. decembra līdz 9. janvārim Rīgas zoodārza meža ziemeļbriedis Elmo katru vakaru aicināja apmeklētājus atklāt naksnīgās dzīvnieku pasaules noslēpumus "Ziemas nakts" pasākumā. Šajā laikā katrs varēja apmaksāt ziemeļbriežu saimes ķērpju vakariņas, ziedojot 20 eiro un, pasākumam noslēdzoties, piedalīties Elmo vareno ragu izlozē. Katram ziedojumam atbilda datums "Elmo mielastu kalendārā", un ziedotājs attiecīgajā dienā varēja lasīt savu vārdu stendā pie aploka, kur ziemeļbrieži ik vakaru mielojās ar savu gardumu. Tā kā šis kalendārs ir "piepildīts" līdz 16. aprīlim, arī turpmāk katru dienu, bet nu jau pulksten 13.30 ikviens var pārliecināties par dzīvnieku labo ēstgribu un uzzināt ziedotāja vārdu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā šajā laikā tika saņemti 110 ziedojumi par kopējo summu 2560 eiro, tā nodrošinot Elmo saimi ar no Somijas vesto delikatesi 128 dienām, savukārt ragu izlozes kausā tika ievietotas 128 zīmītes. Laimīgais datums, kuru izvilka zoodārza Nagaino dzīvnieku nodaļas vadītāja Jūlija Lauberte izrādījās 13. janvāris, kad ziemeļbriežiem "galdu klās" Jolanta Sbitņeva. Tiek plānots, ka Sbitņevu ģimene Elmo ragus svinīgi saņems 13. janvārī pulksten 13.30 pie ziemeļbriežu aploka.

Izlozes video sižetu vari aplūkot šeit!

Deviņus gadus vecajam meža ziemeļbriedim Elmo šie, visticamākais, bija vislielākie ragi mūžā un to kopējais svars ir precīzi septiņi kilogrami. Zīmīgi, ka četru ziemeļbriedeņu "pavēlnieks" savus varenos žuburus nometa naktī uz 24. decembri. Arī savvaļā Ziemassvētkus ziemeļbriežu tēviņi sagaida bez ragiem. Varbūt tāpēc, lai būtu vieglāk vilkt Ziemassvētku vecīša dāvanu kamanas?

Ziemeļbrieža Elmo septiņus kilogramus smagie ragi atrod jaunu īpašnieku
Foto: Publicitātes attēli

Rīgas zoodārzā aplūkojamie meža ziemeļbrieži pieder pasugai Rangifer tarandus fennicus, kura savvaļā ir nopietni apdraudēta un sastopama vien dažviet Somijā un Karēlijā. Lai koordinētu un uzraudzītu meža ziemeļbriežu vairošanas darbu zoodārzos, ir izveidota šīs sugas vairošanas Eiropas programma (EEP), kurā veiksmīgi iekļaujas arī Rīgas Zooloģiskais dārzs. Tam pierādījums ir tas, ka no četrām Rīgas zoo ziemeļbriedenēm trīs te ir dzimušas un izaugušas.

Veiksmīga ziemeļbriežu uzturēšana zoodārzā ir neatraujami saistīta ar šai sugai nepieciešamās barības – ķērpju piegādēm. Vajadzīgā daudzuma pasūtījums Somijas kompānijā "Kellon Lavapuutarha" jāveic jau divus gadus iepriekš, lai audzētava varētu plānot apsaimniekotās platības. Rīgas zoodārza piecu ziemeļbriežu baram gadā nepieciešama vairāk nekā tonna labi izžāvētu un sapresētu ķērpju. Ziemas laikā ik dienu katrs dzīvnieks apēd gandrīz kilogramu vērtīgās barības. Tā tiek sagatavota jau iepriekšējā dienā, bagātīgi aplejot ar siltu ūdeni, lai sausā masa atvilgtu un līdzinātos dabiskam, augošam ķērpim. Papildus katrs dzīvnieks vēl saņem arī zarus, sienu un 1,3 kilogramus kompleksās barības granulu "Poro Elo1Rae". Protams, iegādātu Somijā...

Tags

Eiropa Somija Ziema
0
Rīgas Zooloģiskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form