Svētki Rīgas zoo – Amūras tīģeris Augusts sasniedzis pilngadību
Foto: Rīgas zoo publicitātes foto

22. februāris Rīgas zooloģiskajā dārzā ir īpašs – šajā dienā pirms četriem gadiem piedzima zoodārza apmeklētāju mīlulis Amūras tīģeris Augusts. Pēc cilvēku dzīves mērauklas nu viņš sasniedzis pilngadību, skaidro zoo pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jauneklīgi atraktīvais Augusts ir dzimis Ebersvaldes zoodārzā Vācijā un uz Rīgas zoodārzu atceļojis arī 2020. gada 11. septembrī. Ņemot vērā to, ka Augustam ļoti patīk apmeklētāju sabiedrība, svarīgās jubilejas gaidās zoodārzs izsludināja fotokonkursu, aicinot iesūtīt fotogrāfijas, kurās varenais tīģeris iemūžināts kopā ar apmeklētājiem un konkursa uzlīmi uz skatu laukuma stikla. Galveno balvu – zoodārza gada abonementu ģimenei – svinīgi izlozēs 22. februāra pēcpusdienā pie Amūras tīģeru ekspozīcijas.

Pašu Augustu svarīgajā jubilejā gaida pārsteigums – aptuveni 70 kilogramus smaga plastmasas bumba. Zoo pārstāvji cer, ka ar šo rotaļlietu 200 kilogramus smagais "kaķītis" neizrēķināsies tikpat ātri, kā ar ikdienišķajām "spēļmantiņām" – tukšām plastmasas mucām. Ņemot vērā to, ka dzīvnieku ēdienkarte zoodārzā tiek stingri uzraudzīta, svētku torte paredzēta nav, bet otrdienas pusdienām paredzētie seši kilogrami liellopa gaļas ar minerālu un vitamīnu piedevām tikšot pasniegti sevišķi svinīgi. Īpašs pagodinājums Augustam Tīģera gadā ir liela viņa fotogrāfija, kas nu rotās Rīgas Zooloģiskā dārza ieeju, aicinot ciemos pie svītrainā dižkaķa un pārējiem zoodārza iemītniekiem.

Amūras tīģeris Augusts zoodārzā nedzīvo viens, viņam kaimiņos mīt arī piecus gadus vecā, Bezansonas zoodārzā Francijā dzimusī tīģeriene Taiga, kura gan ir krietni piesardzīgāka un bezbēdīgās rotaļās neiesaistās. Taigas tēvs ir 2011. gadā Rīgas zoodārzā dzimušais tīģeris Klifs Grants, kuru kopā ar kucēnu izaudzināja zoodārza dzīvnieku kopējas.

Tā kā tīģeri ir izteikti vientuļnieki, tie lielajā aplokā tiek izlaisti pārmaiņus un satiksies uz īsu brīdi vien tad, kad būs pienācis īstais laiks kopā padomāt par pēcnācēju radīšanu un šīs savvaļā globāli apdraudētās un Pasaules Sarkanajā grāmatā (IUCN) ierakstītās sugas turpināšanu. Jāpiemin, ka Amūras tīģeru vairošanai un saglabāšanai zooloģiskajos dārzos ir izveidota Amūras tīģeru Apdraudēto sugu Eiropas programma (EEP), kurā iesaistījies arī Rīgas zoodārzs.

Tags

Rīgas zoodārzs Svētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form