Foto: Jelgavā savvaļas zirgiem atskrējuši kumeliņi
Foto: jelgava.lv

Savvaļas zirgiem Lielupes palienes pļavās Pilssalā Jelgavā dzimst kumeliņi. Par to lielu interesi izrāda arī iedzīvotāji, tāpēc speciālists aicina cilvēkus būt atbildīgiem un zirgus vērot pa gabalu, vēsta portāls "Jelgava.lv".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zirgu uzraugs Einārs Nordmanis stāsta, ka pirmais kumeliņš šogad ieradies agri, 2. martā. Baram pievienojušies vēl vairāki kumeliņi, kuri parasti dzimst līdz pat maija vidum. Dažkārt vēl jūnijā. "Zirgi vairošanās ciklu sakārtojuši tā, lai jaunajiem būtu iespējami garāka vasara un viņi varētu labāk sagatavoties pirmajai ziemai," teic Nordmanis.

Patlaban Lielupes palienes pļavās ganās vairāk nekā 80 savvaļas zirgu. Tie sadalījušies divos baros – lielākajā barā apvienojušās vairākas ģimenes, bet viens ērzelis ar trim ķēvēm dzīvo savu dzīvi nostāk.

Zirgi pašlaik izvietojušies tuvāk Pilssalas skatu tornim, kur viņiem kā pārtika izvietoti siena ruļļi. Zirgi turpmāk atradīsies tuvāk pilsētai, jo Pilssalas ziemeļu gals būs slēgts no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam, lai netraucētu pļavu putniem ligzdot.

Nordmanis atgādina, ka, ierodoties vērot zirgus Pilssalā, nedrīkst tos traucēt, jāturas pa gabalu. "Nekādā gadījumā nevajag līst klāt zirgiem. Saprotams, ka bērniem un arī pieaugušajiem gribas paglaudīt mazos kumeliņus, arī paši kumeliņi ir ļoti ziņkārīgi, taču ne visas ķēves ir saprotošas, cilvēku uzmanību var uztvert kā apdraudējumu un uzbrukt.

Savvaļas zirgi nav paredzami, un cilvēki, kuri neko daudz par zirgu uzvedību nezina, var ciest, tāpēc aicinu būt gudriem un ievērot noteikumus," uzsver speciālists. Pie tam pavasarī uz salas noris ērzeļu cīņas, auļošana. Cilvēku atrašanās aiz žoga var būt bīstama.

Zirgus barot ir aizliegts. Tiem pietiek ar savvaļā atrodamo barību, kā arī sagādāto sienu. Nepiemērota pārtika dzīvniekiem var kaitēt, zirgi ļoti ātri pierod pie kārumiem, kļūst uzmācīgi un pat agresīvi. Ja ir vēlme sagādāt zirgiem našķus, jāsazinās ar zirgu kopēju Nordmanu pa tālruni 20264343.

Tags

Daba Jelgava Zirgi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form