Latvijā pirmo reizi novērota gredzenpīle
Foto: Ainars Mankus

Ceturtdien, 14. aprīlī, pirmo reizi Latvijā novērota jauna putnu suga – gredzenpīle 'Aythya collaris'. Putnu Sātiņu zivju dīķos Saldus novadā fiksējis putnu vērotājs Māris Jaunzemis, vēsta Latvijas Ornitoloģijas biedrības komunikācijas speciāliste Kitija Balcare.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sātiņos novērotais putns bija gredzenpīles mātīte, kas uzturējās barā ar cekulpīlēm un brūnkakļiem. Galvenās noteikšanas pazīmes ir galvas un knābja zīmējums – tumša galvas virspuse, gaišāks vaigs, gaišs vertikāls laukums knābja pamatnē, kā arī gaiša josla pirms knābja gala. Līdzīgākā šai pīlei ir brūnkakļa mātīte, kura atšķiras ar galvas un knābja formu, galvas krāsojums nav tik kontrastains un uz knābja nav gaišās joslas.

Gredzenpīle sastopama Ziemeļamerikā – ligzdo Kanādā, ASV ziemeļos un Aļaskas centrālajā daļā. Tā ziemo uz dienvidiem no ligzdošanas reģiona, pārsvarā gar okeānu piekrasti, Floridā, Meksikas līča piekrastē, mazākā skaitā iekšzemē. Atsevišķi īpatņi katru gadu tiek novēroti arī dažādās Eiropas valstīs, piemēram, Zviedrijā ir vismaz 64 novērojumi un kopš 2006. gada šīs sugas novērojumus vairs neizvērtē retumu komisija, Somijā ir vairāk par 20 novērojumiem, Polijā suga tiek klasificēta kā neregulāra ieceļotāja, savukārt Igaunijā gredzenpīle ir novērota vienu reizi 2009. gadā, bet Lietuvā līdz šim novērojumi nav reģistrēti, skaidro Balcare.

Ikviens ir aicināts ziņot par putnu novērojumiem portālā "Dabasdati.lv" arī gadījumā, ja novērotā putna sugu pašu spēkiem nav iespējams noteikt, pievienojot pazīmi "nenoteikts". Ja novērojums ir fiksēts fotoattēlā, putna sugu palīdzēs noteikt portāla eksperti.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Dzīvnieki Eiropa Saldus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form