Apsveic lauvēnus Teiku un Vari dzimšanas dienā, uzsaucot pusdienas!
Foto: Publicitātes attēli

Rīgas zoodārzā notiek aktīva gatavošanās lauvēnu Teikas un Vara gada jubilejai 31. maijā. Pa šo gadu zvēru karaļa pēcteči ir krietni izauguši. Ja mēneša vecumā abi kaķēni svēra tikai attiecīgi piecarpus un sešus kilogramus, tad nepilna gada vecumā 19. aprīlī Teika svēra 74 kilogramus, savukārt puika Varis jau pārsniedzis simtu – 101 kilogramu. Arī vizuāli abi nu jau pusaugu dzīvnieki ir labi atšķirami, jo Varis, kā jau tēviņš, ir augumā lielāks un druknāks nekā Teika. Bez tam, viņam ap galvu jau var manīt nelielas krēpītes, vēsta zoodārza pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No 17. maija līdz 20. jūnijam ikvienam ir iespēja apsveikt Teiku un Vari dzimšanas dienā un uzsaukt tiem pusdienas, ziedojot 20 eiro. Šāda summa ik dienas tiek iztērēta abu lauvēnu barošanai. Visi saņemtie ziedojumi pēc akcijas beigām piedalīsies izlozē, kuras balva ir savas ģimenes svinības Zooloģiskajā dārzā.

Ziedojumi saņemšanas secībā tiks reģistrēti zoodārza mājaslapā. Savukārt konkrētās dienas lauvēnu labdara vārds un uzvārds būs uzrakstīts stendā pie lauvu mītnes.

Kas lauvēniem pusdienās?


Atšķirībā no pieaugušajiem dzīvniekiem, lauvēni Teika un Varis tiek baroti katru dienu. Ik nedēļu tie katrs saņem 12 kilogramus liellopu gaļas ar kaulu, astoņus kilogramus vistas gaļas, trīs kilogramus liellopa gaļas mīkstuma, trīs olas, kā arī vienu trusi.

Savukārt viņu mammai Cvangai nedēļā ir divas atslodzes dienas, bet tētim Kali – trīs dienas. Pieaugušo dzīvnieku barošanas režīms ir pietuvināts dabiskajiem apstākļiem, jo savvaļā ne vienmēr "zvēru karaļiem" galds ir bagātīgi klāts. Itin daudzkārt medības ir nesekmīgas, tādēļ jāpaliek ar tukšu vēderu, vai jāiztiek ar sīku maltīti. Turpretī pēc veiksmīgām medībām, sākas "dzīres". Tad šie plēsēji ēd cik nu vēderā lien – tie spēj apēst pat 25-30 kilogramus gaļas. Šī iemesla dēļ arī Cvanga un Kali saņem palielinātas porcijas, proti, 10-12 kilogramus gaļas, bet starp tām ir arī gavēņa dienas.

Ieskaties galerijā: lauvēnu ģimene šodien!

Tags

Dzīvnieki
0
Rīgas Zooloģiskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form