Līdz 1. martam rīdziniekiem jāsamaksā nodeva par suņa turēšanu
Foto: Laula Co / cc

Galvaspilsētas iedzīvotājiem, kam pieder sešu mēnešu vecumu sasniedzis suns, katru gadu līdz 1. martam jāsamaksā nodeva desmit eiro vērtībā par suņa turēšanu, atgādina Rīgas pašvaldība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No suņa turēšanas nodevas atbrīvotas:

  • personas ar 1. vai 2. grupas invaliditāti;
  • personas ar 3. grupas redzes vai dzirdes invaliditāti.

Suņa turēšanas nodeva 50 procentu apmērā maksājama:

  • par suni, kura reģistrēts īpašnieks ir pensionārs;
  • par sterilizētu suni.

Pašvaldība informē, ka ieņēmumi no suņu turēšanas nodevām tiek ieskaitīti kopējā pašvaldības budžetā, savukārt Rīgas domes Mājokļu un vides departaments pieprasa nepieciešamo finansējumu suņiem paredzētās infrastruktūras izveidošanai un uzturēšanai, kā arī klaiņojošo dzīvnieku populācijas kontroles nodrošināšanai.

Suņa turēšanas nodevas apmaksai Rīgas pašvaldība iesaka izmantot e-pakalpojuma portālu "Latvija.lv". Plašāku informāciju par nodevas samaksu atradīsi šeit.

Veicot maksājumu, norādāms suņa īpašnieka uzvārds, personas kods un suņa identitātes numurs, kas norādīts sunim implantētajā mikroshēmā.

Suņa īpašniekam pēc Rīgas pašvaldības policijas pieprasījuma ir pienākums uzrādīt suni, to nofiksējot, lai varētu droši un netraucēti veikt mikroshēmā iekļauto datu iegūšanu.

Suņa īpašnieks var saņemt pie praktizējoša veterinārārsta ikgadējo suņa turēšanas žetonu, kas ir apliecinājums suņa vakcinācijai pret trakumsērgu un suņa turēšanas nodevas nomaksai. Informāciju par veterinārajām klīnikām, kurās var saņemt suņa turēšanas nodevas žetonu, persona var atrast Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta mājas lapā.

Suņa īpašniekam jāuzrāda kvīts par suņa turēšanas nodevas samaksu vai dokuments, kas apliecina, ka persona ir ar 1. vai 2. grupas invaliditāti, ka persona ir ar 3. grupas redzes vai dzirdes invaliditāti. Suņa īpašniekam jāuzrāda suņa lolojumdzīvnieka pase un/vai vakcinācijas apliecība, kurā ir atzīme par suņa vakcināciju pret trakumsērgu.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.