Sestdien Līgatnes dabas takās notiks Bebru dienas
Foto: Reuters/Scanpix

Līgatnes dabas takas sestdien, 13. maijā, no pulksten 11 līdz 15 notiks Bebru diena, kurā dažādas aktivitātes palīdzēs ikvienam interesentam iepazīt unikālā dabas inženiera – bebra – dzīvesveidu, informē Dabas aizsardzības pārvaldē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bebru dienas īpašais viesis būs dzīvnieku pazinējs un "viņu valodas tulks" Ingmārs Līdaka, kurš pasākuma pirmajā stundā aicinās uz sarunu, daloties pieredzē par bebra audzināšanu. No pulksten 12 līdz 15 ikviens varēs aplūkot īpašo ekspozīciju "Pusdienas – ielūdz Bebrs", kā arī varēs iejusties "bebra ādā", pielaikojot cilvēka augumam atbilstošu bebra asti.

Līgatnes dabas takās divi bebri dzīvo kopš pagājušā gada rudens. Par spīti skaudrajam dzīves sākumam bebri ir iejutušies un iemācījušies savai sugai tipisku uzvedību un piemērotu ēdienkarti. Līdz šim dzimums bija noteikts tikai Ozijam, bet ar Slovākijas DNS speciālistu palīdzību dzimums tika uzzināts arī otram, sauktam par Bobiju. Pasākuma laikā apmeklētāji uzzinās patiesību – vai tas ir Bobijs vai Bobija.

Līgatnes dabas takas 13. maijā strādās no pulksten 9 līdz 19. Dalība pasākumā iespējama ar Līgatnes dabas taku ieejas biļetēm. Arī takās esošais "Pankūku namiņš" būs atvērts un apmeklētājiem piedāvās salātus "Bebra gaumē".

Bebrs ir paliela auguma, pasaulē otrs lielākais grauzējs, kas plaši izplatīts Eiropā un visā Latvijā. Pie mums sastopams Eirāzijas bebrs Castor fiber, kas mīt ūdeņainās vietās. Lai arī galvenokārt bebrs uzturas meža biotopos esošās upēs, strautos un grāvjos, viņš nesmādē arī dzīvi ezeros, dīķos vai vecupēs, kuru krasti aizauguši ar lapkokiem, krūmiem un lakstaugiem. Četri lielie priekšzobi aug nepārtraukti, tādējādi, graužot kokus, tie nenodilst, bet tiek uzturēti vienā garumā. Zobu pašuzasināšanos nodrošina ļoti cietā zobu priekšējās virsmas emalja oranžā krāsā. Bebriem kā ūdenī dzīvojošiem dzīvniekiem pakaļkāju pēdas ir pleznotas, bet priekšķepām pirksti ir kustīgi un spēj manipulēt pat ar sīkiem priekšmetiem. Platā aste peldot kalpo kā stūre, sēžot kā ērts un stabils atbalsts, bet rudens periodā noder tauku rezervju uzkrāšanai.

Līgatnes dabas taku jaunumus, darba laikus un informāciju par tur apskatāmajiem dzīvniekiem var uzzināt mājaslapā un Līgatnes Dabas takas "Facebook" profilā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.