Foto: Publicitātes foto

Pēc augstiem kāpumiem nāk zemi kritieni – šoreiz šis teiciens attiecināms uz Latvijas motokrosa braucēju Paulu Jonasu. Viņš šajā sezonā pasaules motokrosa čempionātā MXGP klasē izcīnīja savu pirmo uzvaru karjerā, triumfējot Portugālē, bet mēnesi vēlāk pēc sāpīga kritiena Vācijā un neprofesionālas trases ārsta darbībām sezona noslēdzās ar nopietnu savainojumu. Augstākā līmeņa motokrosā tas sācis diskusijas, ka drošības līmenim un attieksmei pret braucējiem jāuzlabojas.

Jonasam šīs sezonas kontekstā liktenīgs izrādījās Vācijas "Gand Prix" izcīņas otrā brauciena pirmais aplis, kurā viņš piedzīvoja kritienu, kurā salauza labās rokas augšdelmu un izmežģīja plecu. Tomēr savainojuma gūšana bija tikai viena no problēmām, jo trases ārsts nepareizi novērtēja latvieša traumu – kļūdaini pieļaujot, ka plecs izsists uz priekšu, nekavējoties mēģināja to "ielikt atpakaļ vietā". Sekoja absolūti neprofesionālas darbības no mediķa, vēlāk arī slimnīcā latvieti nosēdināja pagaidīt rindā – tā vietā, lai operētu nekavējoties. Pastāvēja liels risks, ka notikušais veselībai var atstāt neatgriezeniskas sekas...

"Ļaunu prātu neturam, bet kaut kas ir jādara lietas labā," sarunā ar MVP atzīst Pauls, kurš joprojām nespēj izturēt dienu bez pretsāpju zālēm.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!