Foto: AFP/Scanpix/LETA

Amerikas un futbola savdabīgās attiecības jau saknē definē fakts, ka ar football tiek saprasts amerikāņu futbols, bet Eiropas futbolam atvēlēts apzīmējums soccer. Futbola popularitāte viņpus okeāna gadsimta garumā piedzīvojusi kāpumus un kritumus, taču pēdējā desmitgadē amerikāņu loma futbolā mainās un pieaug. Ne tikai tāpēc, ka Eiropas klubu īpašnieku vidū amerikāņu parādās arvien vairāk, bet arī tāpēc, ka kvalitatīvāks darbs ar jauniešiem palīdz talantīgiem futbolistiem nonākt Eiropā. 2026. gada Pasaules kauss ASV, Kanādā un Meksikā var kļūt par kārtējo atskaites punktu Amerikas un futbola mijiedarbībā.

70. gados futbolu Amerikā atdzīvināja Pelē, bet 90. gados to paveica Pasaules kausa finālturnīrs. 2018. gada aptaujā 7% amerikāņu atbildēja, ka viņu iecienītākais sporta veids ir futbols, savukārt tradicionālo beisbolu izvēlējās 9% respondentu. 

Ja agrāk skauti pētīja Amerikas futbolu cerībā izrakt kādu dārgakmeni, tad tagad skauti sagaida, ka šādus dārgakmeņus tiešām atradīs. MLS ražo jaunus spēlētājus, kas ir īpaši pielāgoti mūsdienu spēlei.  

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!