Foto: Imago/Scanpix/LETA

Šī nav pirmā reize, kad Lasvegasā sacenšas F-1 mašīnas, bet iepriekšējo reizi tas notika 1982. gadā, kad "Caesars Palace Grand Prix" uzvarēja Mikele Alboreto ("Tyrrell"), bet Keke Rosbergam ("Williams") pietika ar diviem izcīnītajiem kopvērtējuma punktiem, lai kļūtu par tā gada pasaules čempionu. Turpinot sērfot uz F-1 popularitātes viļņa ASV, "Liberty Media" nolēma, ka šogad Lasvegasas posms ir jāpadara par ko īpašu.

2023. gada sacensības risinās pilsētas ielās, tostarp pa ikonisko Lasvegasas bulvāri, kas labāk pazīstams ar nosaukumu "The Strip", kurā atrodas liels skaits kazino. Turklāt F-1 īpašnieki sacensību rīkošanu uzņēmās paši, nevis uzticēja to kādam neatkarīgam promoterim. Līdz septembra beigām šī posma rīkošana esot izmaksājusi 435 miljonus ASV dolāru, un nav izslēgts, ka summa sasniegs pusmiljardu. Pēc visiem iekārtošanas darbiem nākamajos deviņos gados izmaksas būs mazākas, jo vairāki uzceltie objekti tur paliks, nevis tiks demontēti. Pirmā posma ekonomiskais ieguvums tiek prognozēts 1,3 miljardi.

Izveidotā pilsētu trase ir ļoti ātra – tajā ir 1,9 kilometrus gara taisne, kurā F-1 mašīnas traucas maksimālajā ātrumā. Starp 17 pagriezieniem ir arī divas īsākas taisnes, tomēr gaisa un trases temperatūras, visticamāk, spēlēs ļoti svarīgu lomu. Gan kvalifikācija, gan sacensības notiks vienas dienas ietvaros. Pusnaktī uz sestdienu pēc vietējā laika (sestdien pulksten 10 pēc Latvijas laika) notiks kvalifikācija, bet sestdien pulksten 22 pēc vietējā laika (svētdien pulksten 8 pēc Latvijas laika) risināsies pats "Grand Prix" posms. F-1 posmi sestdienā nav notikuši kopš 1985. gada Dienvidāfrikas posma, bet F-1 vēsturē sacensības sestdienā notikušas 58 reizes. Taču šī reize vairāku iemeslu dēļ sola jautrību, kas Grēku pilsētas ielās pamazām jau sākusies.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!