Ņemot vērā, ka hokejs ir viens no fiziskākajiem sporta veidiem, bet tā fani izceļas ar lojalitāti, kaušanās nav tikai barbarisks rituāls, raksta medijs "theperspective.com". Drīzāk tā ir spēles situācija, kurā hokejists ziedo sevi komandas labā. Faniem, kuri izdzīvo pieredzi caur spēlētājiem, tas ļauj piedzīvot kautiņu kontrolētos apstākļos. Ja reiz tiek aizliegta kaušanās hokejā, tad būtu jāaizliedz arī vairums realitātes šovu televīzijā. Turklāt hokejs jau tā ir mērojis ļoti tālu ceļu no savas vardarbīgās pagātnes, kas kulmināciju sasniedza astoņdesmito gadu asiņainajā ērā. Kaušanās ir daļa no hokeja kultūras, bet kultūras maiņa prasa laiku. Kādēļ gan cīnīties ar to, ja tas pats izzūd dabiskā ceļā?
"Tagad pa ledu nēsājas, tā sauktās, vidējās svara kategorijas spēlētāji, kā, piemēram, Tkačaks no Kalgari "Flames". Agrāk tā nebūtu, bet tagad viņi zina, ka pretiniekiem nav viens lielais spēlētājs, kurš izskries laukumā un izaicinās viņu. Tāpēc viņš var darīt visu, kas vien ienāk prātā. Viņam nav bail," MVP skaidro Raitis Ivanāns. "Tādiem kūdītājiem ir priekšrocības, jo sliktākajā gadījumā viņiem pretī būs tāds pats vidējā svara hokejists. Taču, ja pretī nāktu lielais, diez vai viņš tā spēlētu. Vairs nav "policistu", kas kontrolētu uz ledus notiekošo."
Tik augsta tempa sporta spēlē kā hokejs tiesneši var nepamanīt "netīru" spēka paņēmienu un beigās piespriest sodu tikai pretiniekam, kurš uz to reaģējis. Protams, laika gaitā tiesneši saprot, ka patiesībā tieši konkrētais spēlētājs rada problēmas, taču, kamēr viņu nav izdevies pieķert nozieguma vietā, sodu piespriest nevar. Pirms noteikumu izmaiņām hokejistam, kurš bija nospēlējis "netīri", bija jābūt gatavam sevi aizstāvēt. Tādā veidā komandas varēja uzraudzīt bīstamo situāciju daudzumu, saglabājot spēlētājos atbildības sajūtu un neļaujot dauzīt zvaigznes, nesastopoties ar kādu, kurš ir vairāk piemērots fiziskai divcīņai. Īsāk sākot, tas saglabāja spēlētājos godīguma principus.
Lasot materiālus par šo tēmu, uzdūros arī kādam interesantam viedoklim, kas pirms pāris gadiem publicēts "thesportschief.com". "Šodien dzīvojam sabiedrībā, kurā pārāk daudz cilvēku kļuvuši jutīgi un maigi. Sākot ar bērnu audzināšanu un beidzot ar sportu, dzīvē viss virzās uz to, lai kļūtu arvien maigāks un maigāks. Un vēlme izskaust kautiņus nenoliedzami ir tā produkts. Cilvēki apgalvo, ka, aizliedzot kaušanos, būtu drošāk un būtu mazāk galvas traumu ar ilgtermiņa sekām. Un viņiem ir taisnība, tā patiešām būtu drošāk. Taču viņi nav uztvēruši patieso jēgu.