15 tūristus uz Lielā Ķīnas mūra ievainoja zibens, kad viens no viņiem lietoja mobilo telefonu un tas kļuva par zibensnovedēju, pirmdien informēja Ķīnas plašsaziņas līdzekļi un amatpersonas.

Viens no ievainotajiem bija Slovēnijas pilsonis, bet pārējie bija ķīnieši.

Incidents notika Lielā Ķīnas mūra Džujunguaņas posmā 50 kilometrus no Pekinas. Pēc šī notikuma mūra Džujunguaņas posma administrācija nekavējoties izlika brīdinājumus apmeklētājiem izslēgt mobilos telefonus zibeņošanas laikā, un apsardzes darbinieki tika instruēti aicināt izslēgt mobilos telefonus lietainās dienās.

Pagājušajā mēnesī zibens trāpīja arī kādai sievietei Čančuņas pilsētā, kad viņa negaisa laikā lietoja mobilo telefonu. Ķīnā pēdējā laikā notikuši arī citi līdzīgi incidenti.

"Mobilo telefonu emitētie elektromagnētiskie viļņi ir ļoti labi elektrības vadītāji," paskaidroja Pekinas Universitātes Atmosfēras zinātņu nodaļas profesors Ļu Šuhua. Viņš īpaši ieteica negaisa laikā nelietot mobilos telefonus benzīna uzpildes staciju tuvumā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form