20 miljoni četrās valstīs: kāpēc viņiem trūkst pārtikas
Foto: Reuters/Scanpix

Pagājušajā nedēļā ANO cēla trauksmi, ziņojot, ka, strauji nerīkojoties, mēs kļūsim par aculieciniekiem lielākajai humānajai krīzei kopš Otrā pasaules kara. Kopumā četrās valstīs pārtikas trūkums apdraud 20 miljonus cilvēku.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Salīdzinājumam, Ukrainas PSR padomju funkcionāru mākslīgi izraisītajā Golodomorā mirušo skaits tiek lēsts līdz 10 miljoniem cilvēku, bet pagājušā gadsimta 90. gados bada dēļ Ziemeļkorejā un Kongo bojā gāja līdz 3,5 miljoniem cilvēku katrā.

Šoreiz pārtikas trūkuma apdraudētie galvenokārt dzīvo Somālijā, Dienvidsudānā, Jemenā un Kenijā, vēsta Apvienoto Nāciju organizācijas Ziņu centrs. Organizācijas pārstāvis Stefans Obraiens piektdien paziņoja, ka katastrofu var novērst tikai steidzama līdzekļu piešķiršana aptuveni 4,2 miljardu eiro apmērā.

Piedāvājam iepazīties ar situāciju šajās četrās valstīs:

Pārtikas trūkumu izraisa dažādi apstākļi, un medijs "Standard" uzsver, ka ir liela atšķirība starp ēdiena pilnīgu nepieejamību un nespēju to nopirkt vai laikus piegādāt.

Visos minētajos gadījumos lielākās problēmas rada šo valstu valdību nespēja vai nevēlēšanās nodrošināt iedzīvotājus ar ēdienu militāru konfliktu vai neefektīvas pārvaldes sistēmas dēļ. Tikmēr badu tā tradicionālajā izpratnē izraisa vispārējs pārtikas trūkums sliktu ražu, dabas kataklizmu vai valsts izraisītu apstākļu dēļ.

Līdz ar to šajās valstīs nedraud bads, bet gan pārtikas krīze, kas ir atrisināma, ja ir politiskā griba vai pietiekams starptautiskais spiediens. ANO apņēmība risināt krīzi liecina, ka bada stāvoklis visu četru valstu teritorijās, visticamāk, nebūs jāizsludina.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dienvidsudāna Jemena Kenija Lasāmgabali Somālija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form