7 neticami līdzīgas Baltā nama kopijas dažādās pasaules malās
Foto: Publicitātes attēli

Viens no apsargātākajiem objektiem pasaulē ir Baltais nams jeb ASV prezidenta oficiālā mītne Vašingtonā. Lai apsargi spētu to aizsargāt vēl labāk, ASV Slepenais dienests ierosinājis uzbūvēt Baltā nama kopiju treniņa nolūkiem. Tikmēr simboliskā nama atdarinājumi jau šobrīd atrodami gan ASV, gan citās valstīs.

Par spīti tam, ka Baltā nama apkārtni ikdienā novēro simtiem modru acu, laiku pa laikam kāds pamanās pārkāpt žogam un bizot pa kompleksa zālāju vai sliktākajā gadījumā - sasniegt pašu ēku un pat iekļūt tajā.

Vēl pagājušā gada septembrī ar nazi bruņots vīrietis pārlēca pāri žogam, ieskrēja Baltajā namā pa neaizslēgtajām parādes durvīm, uzveica Slepenā dienesta aģentu un sasniedza kāpnes, kas ved uz Baraka Obamas ģimenes personiskajiem apartamentiem. Izmeklējot šo incidentu, Slepenā dienesta darbā tika konstatēti arī citi pārkāpumi, raisot bažas par ASV prezidenta un viņa ģimenes drošību.

Toreizējā ASV Slepenā dienesta vadītāja Džūlija Pīrsone atkāpās no amata, bet februārī darbu sāka Džozefs Klensijs. Kā vienu no jaunievedumiem viņš piedāvā 8,5 miljonus eiro vērta Baltā nama maketa būvēšanu jauno aģentu apmācīšanai.

Kamēr šis projekts vēl nav guvis oficiālu apstiprinājumu, daži asprāši piedāvā nebūvēt jaunu Balto namu, bet izvēlēties kādu no jau esošajām tā kopijām. Piedāvājām ar tām iepazīties:

Tags

ASV Baltais nams

Comment Form