'Anonymous' cīņu frontes: pret FIB, Putinu, teroristiem un pārējiem
Foto: Reuters/Scanpix

Hakeru grupējums "Anonymous" ir viens no netveramākajiem un vienlaikus spēcīgākajiem "interneta iemītniekiem". Neviens nezina pat "Anonymous" dalībnieku jeb anonu aptuveno skaitu, taču to pastrādātais tiek atspoguļots ziņās visā pasaulē.

Par grupējuma simbolu kļuvusi Gaja Foksa maska, pazīstama arī kā Vendetta maska, kura pirmo reizi savā tagadējā izskatā parādījās 19. gadsimta vidū radītos zīmējumos.

Par mūsdienu leģendu kļuvušais Fokss, cīnoties pret protestantismu Anglijā, 1605. gadā piedalījās neveiksmīgā mēģinājumā uzspridzināt Lielbritānijas parlamenta ēku. 19. gadsimtā viņa tēls no negatīva līdz ar romantizētu romānu pārtapa pozitīvā, bet vēlāk kļuva par kopēju simbolu jebkāda veida pretestībai pret pastāvošo varu.

Globālu atpazīstamību tomēr Fokss ieguva līdz ar Alana Mūra 80. gados radīto komiksu sēriju "V ir Vendeta" un tās 2005. gada ekranizāciju ar tādu pašu nosaukumu. Visticamāk, "Anonymous" izmantoja mirkli, kad šis senais britu pretestības simbols bija ieguvis vispasaules atpazīstamību, lai arī paši gūtu ievērību.

2003. gadā "4chan" tīklā radītā grupa pirmo reizi Rietumu mediju virsrakstos parādījās 2008. gadā, draudot uzbrukt un iznīcināt scientoloģijas baznīcu, bet Latvijā pirmās atsauksmes par viņu darbu parādījās 2010. gadā līdz ar grupējuma atbalstu organizācijas "WikiLeaks" veiktajai slepeno ASV dokumentu publiskošanai.

Šo gadu laikā "Anonymous" ienaidnieku saraksts ir izaudzis visai garš, aptverot gan privātas organizācijas, gan spēcīgu valstu drošības iestādes. Pēc to uzbrukumiem nav iespējams pat noteikt aptuvenu grupējuma dalībnieku politisko vai ideoloģisko pārliecību, jo dažkārt draudi un uzbrukumi tiek veikti pat pret savstarpēji pretējām pusēm.

Piedāvājam iepazīties ar dažām lielākajām "Anonymous" kampaņām, kuras izpelnījušās dažādu valstu mediju uzmanību:

Tags

ACTA Aizsardzības ministrija Al Qaeda Anderss Breiviks Anonymous Apple Ārlietu ministrija Charlie Hebdo Dienvidkoreja Dmitrijs Medvedevs Doņecka Islāma valsts Krievija Krima Luhanska NATO Sāra Peilina Ziemeļkoreja Toms Krūzs Twitter Vienotā Krievija WikiLeaks

Comment Form