Astoņi zvēriņi, kuriem globālās sasilšanas dēļ draud gals
Foto: Vida Press

Kamēr Latvijas vasara izrādījusies vēsāka un mitrāka nekā ierasts, pārējā Eiropā globālās sasilšanas un klimata pārmaiņu ietekme redzama visai uzskatāmi – neizturami karstuma viļņi, pēkšņas un spēcīgas vētras, plūdi un sausums, ko pavada ugunsgrēki. Daļai aizsargājamo zvēriņu pārmaiņas Eiropā un pasaulē kopumā var būt liktenīgas, raksta "Popular Science".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pat panākot valstu vienprātību par globālo sasilšanu veicinošo gāzu izplūdes atmosfērā ievērojamu ierobežošanu*, sagaidāms, ka vidējā gaisa un ūdens temperatūra uz mūsu planētas vēl turpinās augt, kausējot ledājus, paaugstinot ūdens līmeni un mainot okeānu straumes, vēl vairāk ietekmējot klimatu.

Līdzās tādai būtiskai problēmai kā kopējā ūdens kvalitātes pasliktināšanās, kas vēl vairāk palielinās sausuma draudus daudzos reģionos pasaulē, tādējādi veicinot konfliktu iespējamību par dzeramo ūdeni, mēs varam pieredzēt daudzu dzīvnieku sugu izmiršanu jau pavisam tuvā nākotnē. "Popular Science" atzīmē, ka vairākas no tām ir plaši pazīstamas tieši tādēļ, ka bijušas apdraudētas vai uz izmiršanas robežas jau līdz šim, bet klimata pārmaiņas to eksistencei liek kārtējos šķēršļus.

*Tā šķietami tika sasniegta, pērn Parīzē valstīm vienojoties par siltumnīcas gāzu emisijas ierobežošanu, bet Donalda Trampa politika šīs vienošanās izpildi varētu apturēt ASV, kas ir vienas no lielākajām gaisa piesārņotājām pasaulē. Citas valstis, tostarp Indija un Ķīna, apņēmušās ievērot vienošanos.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Globālā sasilšana Lasāmgabali
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form