ASV aicina saraut visas diplomātiskās attiecības ar Ziemeļkoreju
Foto: AP/Scanpix/LETA

ASV trešdien aicināja valstis, kurām joprojām ir diplomātiskās attiecības ar Ziemeļkoreju, saraut tās un atsaukt savus vēstniekus.

Kā preses brīfingā Vašingtonā norādīja Valsts departamenta preses sekretāre Hetere Nauerta, tādejādi tiks pastiprināts starptautiskais spiediens pret Ziemeļkoreju centienos panākt, ka tā izbeidz savu kodolprogrammu.

Valstu vidū, kurām joprojām ir diplomātiskās attiecības ar Ziemeļkoreju, ir Vācija, Lielbritānija un Zviedrija. Nauerta aicināja diplomātiskās attiecības saraut visas valstis, bet konkrēti pieminēja Vāciju, kad kāds vācu žurnālists viņai uzdeva precizējošu jautājumu.

Problēmas, kas radušās Ziemeļkorejas kodolprogrammas dēļ, apdraud ne tikai ASV, bet visu pasauli, sacīja Nauerta, uzsverot, ka centieniem panākt, ka Phenjana atgriežas pie sarunu galda, nepieciešami lielāki pūliņi, konkrēti no Krievijas un Ķīnas puses.

Viņa atkārtoti noraidīja Ziemeļkorejas prasību, ka pamats sarunām par Phenjanas kodolprogrammas apturēšanu ir ASV solījums, ka tās izbeigs kopā ar Dienvidkoreju rīkot militāros manevrus.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs jau paudis negatīvu vērtējumu aicinājumam par diplomātisko saišu saraušanu. "Mēs to vērtējam negatīvi," žurnālistiem Minskā sacīja Lavrovs. Viņš arī norādīja, ka pret Phenjanu vērstā sankciju spiediena iespējas ir izsmeltas.

"Mēs vairākkārt esam uzsvēruši, ka sankciju spiediens būtībā ir izsmelts, un ir nepieciešams, lai visās rezolūcijās, ar kurām tika ieviestas sankcijas, noteikti būtu ietvertas prasības atjaunot politisko procesu, prasības atjaunot sarunas," skaidroja ministrs. "Tieši šo prasību amerikāņu puse pilnībā ignorē. Es uzskatu, ka tā ir liela kļūda," uzsvēra Lavrovs.

Tags

ASV Ķīna Krievija Sergejs Lavrovs Ziemeļkoreja

Comment Form