ASV gatavas uz militāru atbildi uzbrukumiem Saūda Arābijas naftas padevei, paziņo Tramps
Foto: AFP/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps svētdien licis noprast, ka Savienotās Valstis ir gatavas uz militāru atbildi nedēļas nogalē notikušajiem dronu uzbrukumiem Saūda Arābijas naftas rūpniecības objektiem.

"Saūda Arābijas naftas padevei tika uzbrukts. Ir pamats domāt, ka mēs zinām, kas ir vainīgie," tviterī norādīja Tramps. Prezidents paziņoja, ka ASV ir gatavas rīkoties, bet gaida, ko teikts Saūda Arābija, kas, viņuprāt, ir vainīgie un kā būtu jārīkojas.

Šī ir pirmā reize, kad Tramps devis mājienu par iespējamu militāru reakciju uz dronu uzbrukumiem Saūda Arābijā. Atbildību par šiem uzbrukumiem ir uzņēmušies Jemenas šiītu hutiešu nemiernieki, taču ASV uzskata, ka aiz uzbrukumiem stāv Irāna.

Irāna ir noraidījusi ASV apsūdzības, brīdinot, ka šādas apsūdzības var tikt izmantotas kā iegansts uzbrukumam Irānai.

Pēc uzbrukumiem naftas ieguve Saūda Arābijā sarukusi par vairāk nekā 50%, un gan Saūda Arābija, gan ASV paziņojušas, ka tām var nākties izmantot stratēģiskās naftas rezerves.

Uzbrukuma rezultātā jēlnaftas cenas pirmdien ievērojami pieaugušas, taču ilgtermiņa ietekme būs atkarīga no tā, cik ilgi naftas ieguve Saūda Arābijā būs traucēta un uzbrukumu tālākajām sekām.

Source

LETA

Tags

ASV Donalds Tramps Saūda Arābija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form