ASV izsludina 10 miljonu dolāru atlīdzību par 'Al Qaeda' finansētāju no Irānas
Foto: www.rewardsforjustice.net

Amerikas Savienotās Valstis ceturtdien izsludināja 10 miljonu ASV dolāru atlīdzību par informāciju, kas varētu līdzēt notvert Jasinu al Suri, kurš tiek apsūdzēts par teroristiskās organizācijas 'Al Qaeda' finansēšanu no Irānas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pamatojoties uz vienošanos starp 'Al Qaeda' un Irānas valdību, Jasins al Suri ir palīdzējis caur Irānu pārvietot naudu un organizācijas locekļus "Al Qaeda" līderiem kaimiņvalstīs," sacīja augsta ranga ASV Valsts departamenta amatpersona Roberts Hartungs.

Hartungs arī sacīja, ka al Suri ir pazīstams arī ar vārdu Ezedins Abdels Azizs Halils. Savukārt ASV Valsts departamenta izplatītā preses paziņojumā minēts, ka al Suri dzimis 1982.gadā Sīrijā, viņam ir brūnas acis un melni mati.

ASV ziņo, ka Irānas varas iestādes uztur attiecības ar al Suri un kopš 2005.gada ir atļāvušas viņam darboties Irānas teritorijā.

Saskaņā ar ASV apgalvoto, al Suri ir svarīgs līdzekļu vācējs, kurš ir ieguvis naudu no ziedotājiem viscaur Persijas līča reģionā. Būtisku naudas daudzumu viņš caur Irānu nosūtījis 'Al Qaeda' vadībai Afganistānā un Irākā.

Strādājot kopā ar Irānas valdību, al Suri arī nokārto "Al Qaeda" biedru atbrīvošanu no Irānas cietumiem. Kad 'Al Qaeda' dalībnieki tiek atbrīvoti, Irānas valdība nodod tos al Suri aizbildniecībā, kurš pēc tam nodrošina to izbraukšanu uz Pakistānu, vēsta ASV.

Jau šī gada jūlijā ASV Finanšu ministrija pasludināja al Suri par personu, ar kuru ASV personām aizliegts veikt komerciālus vai finanšu darījumus.

ASV Valsts departaments aicina ikvienu, kam ir informācija par al Suri, sazināties ar tuvāko ASV vēstniecību vai konsulātu vai jebkuru ASV militāro komandieri, vai arī ziņot par to Atlīdzību birojam tā mājaslapā www.rewardsforjustice.net, ar e-pastu vai vēstuli. Visa informācija būs stingri konfidenciāla, sola ASV Valsts departaments.

ASV Valsts departaments atgādina, ka kopš programmas "Atlīdzība par taisnīgumu" ieviešanas 1984.gadā tajā izmaksāti vairāk nekā 100 miljoni dolāru vairāk nekā 70 cilvēkiem, kuru sniegtā informācija līdzējusi apcietināt teroristus vai arī novērsusi starptautiskā terorisma aktus daudzviet pasaulē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form