ASV koalīcija: 'Daesh' palicis mazāk nekā 1% no sākotnējā 'kalifāta'
Foto: Publicitātes attēli

Turpinoties Sīrijas kurdu ofensīvai, džihādistu grupējuma "Daesh" kontrolē palikusi teritorija, kas ir mazāka par 1% no džihādistu "kalifāta" sākotnējās teritorijas, ceturtdien pavēstīja ASV vadītā koalīcija.

Koalīcijas komandiera vietnieks ģenerālmajors Kristofers Gika sacīja, ka džihādistu kontrolē tagad ir "mazāk nekā 1% no sākotnējā kalifāta".

Kad 2014. gada jūnijā "Daesh" "kalifāts" bija maksimāli izpleties Sīrijā un Irākā, tas platības ziņā aptuveni līdzinājās Lielbritānijas teritorijai.

Tomēr vairāku ofensīvu rezultātā "Daesh" teju visas agrākās teritorijas zaudējusi.

Džihādistu kontrolē atrodas pavisam neliels apvidus līdzās Baguzas ciemam, Sīrijas austrumos, un daudzi šī rajona iedzīvotāji, tuvojoties beidzamajai ofensīvai, cenšas šo apvidu pamest.

Džihādisti "mēģina aizbēgt, sajaucoties ar nevainīgiem cilvēkiem - sievietēm un bērniem -, kas cenšas paglābties no kaujām," sacīja Gika.

"Šai taktikai nebūs panākumu. Mūsu Sīrijas partneri koncentrējas uz to, lai atrastu "Daesh" karotājus, lai arī kur viņi slēptos, un mūsu Irākas partneri ir sargā robežu," viņš sacīja.

Kopš Sīrijas Demokrātiskie spēki - alianse, kurā vadošā loma ir kurdiem - decembrī intensificēja ofensīvu, "Daesh" kontrolēto teritoriju pametuši vairāk nekā 37 000 cilvēku - pārsvarā tās ir džihādistu karotāju sievas un bērni, liecina sīriešu aktīvistu organizācijas "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR) aplēses.

Šo cilvēku vidū ir arī aptuveni 3200, par kuriem ir aizdomas, ka viņi varētu būt džihādisti, norādīja SOHR.

"Daesh" vēl nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Grupējums cenšas nostiprināties Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.

Source

LETA

Tags

ASV Daesh Sīrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form