ASV ANO Drošības padomē tuvākajās dienās iesniegs rezolūcijas projektu par jaunu sankciju piemērošanu Ziemeļkorejai, reaģējot uz tās pirmo veiksmīgo starpkontinentālās ballistiskās raķetes (ICBM) izmēģinājumu, trešdien paziņoja ASV vēstniece ANO Nikija Heilija, kura pieļāva, ka nepieciešamības gadījumā var tikt izmantots arī militārs spēks.

"Ziemeļkorejas veiktais ICBM izmēģinājums ir nepārprotama un asa militāra eskalācija," ANO Drošības padomes ārkārtas sēdē uzsvēra Heilija.

"Tuvākajās dienās mēs Drošības padomē iesniegsim rezolūciju, kas dos starptautisku atbildi, kura būs proporcionāla Ziemeļkorejas jaunajai eskalācijai," piebilda vēstniece.

Heilija arī atklāja, ka ir runājusi ar ASV prezidentu Donaldu Trampu par tirdzniecības ierobežojumu izmantošanu pret valstīm, kas turpina veikt darījumus ar Ziemeļkoreju, kas uzskatāms par brīdinājumu Ķīnai.

"Vienu no mūsu spējām nodrošina ievērojami bruņotie spēki. Mēs tos izmantosim, ja mums to vajadzēs. Tomēr mēs labāk neizvēlamies iet šajā virzienā," uzsvēra vēstniece, piebilstot, ka ASV lielas spējas ir arī tirdzniecības jomā.

Drošības padomes ārkārtas sēdes sasaukšanu pēc Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājuma bija pieprasījušas ASV, Japāna un Dienvidkoreja.

ASV plānu par jaunām sankcijām pret Ziemeļkoreju jau atbalstījusi Parīze.

Francijas vēstnieks ANO Fransuā Delatrs pauda atbalstu rezolūcijai, kas "pastiprinātu sankcijas pret Ziemeļkorejas režīmu".

Tikmēr Krievija Drošības padomes sēdē iestājās pret jaunām sankcijām un militāru risinājumu problēmai.

"Visiem jāatzīst, ka sankcijas neatrisinās problēmu," uzsvēra Krievijas vēstnieka vietnieks Vladimirs Safronkovs. "Mēs vienkārši nokļūsim strupceļā," viņš piebilda.

"Jebkādi centieni attaisnot militāru risinājumu ir nepieļaujami," paziņoja Safronkovs.

Pret militāru risinājumu iestājusies arī Pekina.

"Ķīna vienmēr ir stingri iestājusies pret haosu un konfliktu Korejas pussalā. Militāri līdzekļi šai sakarā nedrīkst būt izvēle," norādīja Ķīnas vēstnieks Liu Dzjeji.

Jau vēstīts, ka Ziemeļkoreja otrdien izdarīja savu pirmo veiksmīgo ICBM izmēģinājumu. Eksperti jau atzinuši, ka šis varētu būt līdz šim veiksmīgākais Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājums un ka otrdien palaistā raķete, iespējams, spētu sasniegt Aļasku.

ANO Drošības padome pērn atbalstīja divas sankciju rezolūcijas pret Phenjanu, bet kopā kopš Ziemeļkorejas pirmā atombumbas izmēģinājuma 2006.gadā pret to sešas reizes noteikusi sankcijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!