Atjaunotajā katoļu mācībā nāvessods atzīts par nepieņemamu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Pāvests Francisks atjaunotajā katoļu katehismā, kas ticīgajiem ir nozīmīgs ceļvedis baznīcas mācībās, atzinis, ka nāvessods ir nepieņemams, ceturtdien pavēstīja Vatikāns.

"Baznīca māca, ka evaņģēlija gaismā "nāvessods ir nepieņemams, jo tas ir uzbrukums personas neaizskaramībai un cieņai"," teikts jaunajā katehisma versijā.

Izmaiņas katehismā, kurā ietverts plašs morālu un sociālu jautājumu spektrs, pāvests apstiprinājis maijā, tiekoties ar baznīcas doktrinālo jautājumu uzrauga – Ticības doktrīnas kongregācijas – vadītāju.

Atjaunotajā versijā arī teikts, ka baznīca "strādās ar apņēmību", lai visā pasaulē panāktu nāvessoda atcelšanu.

"Nāvessoda izmantošana no leģitīmās varas puses pēc taisnīgas tiesas ilgi tikusi uzskatīta par pienācīgu atbildi uz zināmu noziegumu smagumu un pieņemams, kaut arī ārkārtējs līdzeklis vispārējā labuma vārdā," teikts jaunajā tekstā. "Tomēr šodien arvien vairāk tiek atskārsts, ka personas cieņa nav zaudēta pat pēc ļoti smagu noziegumu pastrādāšanas."

Katoļu baznīcas iebildumi pret nāvessodu pēdējo desmitgažu laikā kļuvuši arvien stingrāki. Franciska aicinājumi aizliegt nāvessodu atbalso iepriekšējo pāvestu Benedikta XVI un Jāņa Pāvila II pamudinājumus.

1992. gada katehisma tekstā teikts, ka varasiestādēm vispārējā labuma interesēs ir jāsper pienācīgi soļi, neizslēdzot nāvessodu īpaši smagos gadījumos.

Tags

Romas pāvests Francisks Vatikāns

Comment Form