Atšifrēts 'Putina naudas maks Pjotrs' – apgalvo korupcijas pētnieki
Foto: Arhīva foto

Iespējams, ir atklāta viena no Krievijas bagātākā cilvēka Pjotra Kolbina mīkla – viņš ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina bērnības draugs, uzticības persona un vienkārši "naudas maks", kurš nodrošina miljardos mērāmus ienākumus, pamatojoties uz telekanāla "Doždj" pētījuma datiem apgalvo opozicionārs un korupcijas pētnieks Aleksejs Navaļnijs.

Kolbins vēl deviņdesmitajos gados strādājis Pēterburgā par parastu gaļas izcirtēju un līdz tam bijis absolūti nepamanāms. Viņa foto tika publiskots tikai šonedēļ un nu esot skaidrs, ka Kolbinu ar Putinu vieno cieša un galvenais sena draudzība.

Tieši ar Putina kļūšanu par prezidentu arī Kolbina "lietas sākušas strauji iet augšup" un 2005. gadā viņš kļuvis par naftas vairumtirgotāja "Gunvor" akcionāru. Šī uzņēmuma īpašnieks ir cits Putinam pietuvināts vīrs Genādijs Timčenko. Tiek uzsvērts, ka drīz vien Pjotrs jau ierindots Krievijas bagātāko cilvēku sarakstā pēc "Forbes" aplēsēm, bet 2015. gadā arī ASV noteikto sankciju sarakstā.

Telekanāls "Doždj" beidzot esot atklājis kādu senu uzņēmuma "Gunvor" mīklu. Šis uzņēmums nodarbojas ar Krievijas naftas tirdzniecību. Iepērk naftu no četriem lielākajiem ražotājiem un tālāk to pārdod ārzemēs – tīrs starpnieks, bez nekādiem citiem pienākumiem.

Zīmīgi, ka pats uzņēmums ir reģistrēts Šveicē, izmanto šīs valsts nodokļu atvieglojumus un Krievijas budžetā neko nemaksāja. Bijis pat periods, kad uzņēmums uz ārzemēm eksportējis 1/3 no visa Krievijas naftas eksporta, saviem īpašniekiem nodrošinot miljardos dolāru mērāmu peļņu.

Savukārt Krievijas naftas uzņēmumu īpašnieki kuluāros jau iepriekš sūdzējušies, ka tiem tiekot uzspiests naftu eksportēt caur šo uzņēmumu, apgalvo korupcijas pētnieki.

"Gunvor" esot bijis arī kāds noslēpumains akcionārs, kurš nekur neparādījies un daudzus gadus par viņu nekas neesot bijis zināms. Tāpēc pat pieļauts, ka tas ir kāds naftas tirgus speciālists, ar kura prasmēm varētu skaidrot uzņēmuma veiksmi. Arī Kremlis esot paziņojis, ka nezinot, kas ir uzņēmējs Pjotrs Kolbins.

Tomēr "Doždj" atklājis, ka viņš ir Putina bērnības draugs, un viņu tēvi ir bijuši draugi, abi kopā karojuši un pārnākuši no frontes. Katru vasaru ar ģimenēm dzīvojuši blakus esošās vasarnīcās.

"Visa viņa jēga ir tā, ka Pjotrs ir uzticības persona Putinam. Par naftu viņš neko nezina. Cilvēks, kuram uzticas un, kurš var parakstīt dokumentus. Sanāk, ka miljardus nopelnījis ir pats Putins, kurš noformējis akcijas uz drauga vārda un draugs strādā par viņa naudas maku," apgalvo korupcijas pētnieki.

Atšifrēts 'Putina naudas maks Pjotrs' – apgalvo korupcijas pētnieki
Foto: Reuters/Scanpix

Kā viens spilgts šī "naudas maka" piemērs tiek minēts "Doždj" nule kā atklātais, ka Timčenko un Kolbins esot pārdevuši trīs dzīvokļus elitāros Maskavas un Sanktpēterburgas rajonos kādai kundzei, kura izrādījusies bijušās olimpiskās čempiones vingrošanā Alīnas Kabajevas vecmāmiņa. Iepriekš medijos bijušas daudz spekulācijas par Putina un sportistes romantiskajām attiecībām.

Nekustamo īpašumu nodošana ar Putinu saistītām sievietēm Krievijā ir atklāta jau iepriekš. Martā aģentūra "Reuters" ziņoja par Kremlim tuvā miljardiera Arkādija Rotenberga biznesa partneri Grigoriju Bajevski.

Mazpazīstamais uzņēmējs no Sanktpēterburgas esot nodevis savus īpašumus sievietēm, starp kurām ir Katerina Tihonova (tiek uzskatīta par Putina jaunāko meitu), divas bijušās Valsts domes deputātes Alīnas Kabajevas radinieces un studente Alisa Harčeva, kura pozēja kalendāram par godu Putina dzimšanas dienai.

Šie īpašumi it kā atradušies elitāros kompleksos Maskavā un tās apkārtnē.

Savukārt Pjotrs nav vienīgais Putina draugs, kurš kļuvis pasakaini bagāts. Nesen līdz ar "Panamas dokumentu" skandālu nāca klajā fakti, ka ofšoros miljardiem dolāru kontrolē Putinam tuvs čellists Roldugins, kuru žurnālisti arī uzskata par Putina mahināciju starpnieku.

Atšifrēts 'Putina naudas maks Pjotrs' – apgalvo korupcijas pētnieki
Foto: Reuters/Scanpix

Pats Roldugins pēc faktu nākšanas gaismā Krievijas TV gan taisnojās, ka ārzonā glabāta ziedotāju sarūpēta nauda, par kuru paredzēts pirkt dārgus mūzikas instrumentus Krievijas jauniešiem.

Nesen Roldugins bija viens no cilvēkiem, kuri Kremlī no Putina rokām saņēma valsts apbalvojumus.

Source

www.DELFI.lv

Tags

ASV Cilvēks Krievija Lasāmgabali Maskava Sanktpēterburga Vladimirs Putins
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form