Austrālijas premjers aicina Putinu atvainoties par MH17 notriekšanu un izmaksāt kompensācijas
Foto: AFP/Scanpix

Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots aicinājis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu atvainoties par Maskavas saistību ar Malaizijas lidsabiedrības reisa MH17 lidmašīnas notriekšanu virs Ukrainas un izmaksāt kompensācijas 298 katastrofas upuru ģimenēm, vēsta ziņu vietne "Daily Telegraph".

Ebots ar Krievijas prezidentu runājis otrdien 15 minūšu ilgas tikšanās laikā Āzijas un Klusā okeāna valstu ekonomiskās sadarbības organizācijas (APEC) samitā Pekinā.

Austrālijas premjers Putinam norādījis uz piemēru, ka ASV 1988. gadā, kļūdas dēļ notriecot Irānas civilo lidmašīnu, atvainojās bojāgājušo radiniekiem un izmaksāja tiem kompensācijas, teikts Ebota biroja paziņojumā.

Ir pierādījumi tam, ka Krievija ir apbruņojusi prokrieviskos kaujiniekus, kuri notrieca lidmašīnu, nogalinot arī 38 Austrālijas pilsoņus, sarunā norādījis Ebots.

Izlūkošanas dati parāda, ka "MH17 iznīcināts ar raķeti, kas palaista no iekārtas, kura Austrumukrainā ievesta no Krievijas un pēc tam aizgādāta atpakaļ", Ebota teikto tikšanās laikā atstāsta viņa pārstāve.

Putina reakcija uz šo piedāvājumu nav zināma. Uz jautājumu, vai Ebots turējis savu vārdu "stingri aprunāties" ar Putinu, Krievijas līdera preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atbildēja: "Izskatās, ka pat nemēģināja."

Abi politiķi gan visai apņēmīgi izteikušies par nepieciešamību pasteidzināt katastrofas iemeslu izmeklēšanu. Putins uzsvēris, ka Krievija jau no paša sākuma pieprasīja "netraucētu, ātru un efektīvu izmeklēšanu", atklāj Peskovs.

Vestīts, ka "Malaysia Airlines" reisa Amsterdama  - Kualalumpura MH17 lidmašīnu "Boeing 777" ar 298 cilvēkiem uz klāja 17. jūlijā notrieca ar raķeti no promaskavisko kaujinieku kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos. Lidaparāts nokrita netālu no Torezas, visi pasažieru un apkalpes locekļi gāja bojā.

Lielākā daļa pasažieru bija Nīderlandes pilsoņi.

Pēc katastrofas izskanēja versija, ka lidmašīnas notriekta ar Krievijas piegādātu zenītraķešu kompleksu "Buk". Krievija un tās atbalstītie kaujinieki savu vainu noliedz, atbildību uzveļot Kijevai. Separātisti uzsver, ka to bruņojumā nemaz neesot bijusi "Buk" sistēma, lai gan fotogrāfijas, video un cilvēku liecības norāda uz pretējo.  

Sākotnējie izmeklēšanas rezultāti apstiprina, ka lidmašīna ir notriekta. 

Source

www.DELFI.lv

Tags

Austrālija Krievija MH17 Ukraina Vladimirs Putins
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form