Austrālijas tiesa piespriež kardinālam Pelam sešu gadu cietumsodu par pedofiliju
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Tiesa Austrālijā trešdien piesprieda kardinālam Džordžam Pelam sešu gadu cietumsodu par divu kora zēnu seksuālu izmantošanu, kas notikusi deviņdesmito gadu vidū Melburnas Svētā Patrika katedrālē.

Viktorijas štata apgabala tiesas galvenais tiesnesis Pīters Kids piesprieda sodu, kas ietver trīs gadu un astoņu mēnešu posmu, kurā Pelam nebūs iespējas tikt atbrīvotam pirms termiņa. Pels arī tiks reģistrēts kā seksuāls noziedznieks uz viņa atlikušo mūžu.

77 gadus vecais Pels ir ievērojamākais Romas katoļu baznīcas garīdznieks, kas atzīts par vainīgu pedofilijā.

Uz soda pasludināšanu tiesas zālē Melburrnā bija sapulcējušies ap 120 cilvēku, tai skaitā daudz žurnālistu, juristu, seksuālos uzbrukumos cietušo, aktīvistu un baznīcas amatpersonu.

Pels tika apsūdzēts, ka deviņdesmito gadu vidū tolaik 12 un 13 gadus vecos zēnus esot iedzinis stūrī katedrāles sakristejā un piespiedis zēnus iesaistīties seksuālā aktā ar viņu.

Sākotnējā prāvā septembrī zvērinātie nevienojās Pelu atzīt par vainīgu, bet viņš tika atzīts par vainīgu lietas atkārtotā iztiesāšanā 11. decembrī. Šī lēmuma paziņošana tika atlikta, un Austrālijas mediji drīkstēja par to ziņot tikai 26. februārī.

Austrālijā dzimušais Pels, kurš 1966. gadā tika ordinēts par priesteri un 2003. gadā tika iecelts par kardinālu, bija Melburnas palīgbīskaps no 1987. līdz 1996. gadam, Melburnas arhibīskaps no 1996. līdz 2001.gadam un Sidnejas arhibīskaps no 2001. līdz 2014. gadam.

2014. gada 24. februārī viņš tika iecelts par Vatikāna Ekonomikas sekretariāta prefektu un bija šajā amatā līdz pērnā gada 12. decembrim, lai gan kopš 2017.gada 29. jūnija bija atstādināts no amata pienākumu pildīšanas. Pels bijis arī Vatikāna Kardinālu padomes loceklis.

Source

LETA
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form