Baltais nams: nav šaubu, ka ķīmiskos ieročus Sīrijā izmantoja režīma spēki
Foto: EPA/LETA

Nevajadzētu būt nekādām šaubām, ka pagājušajā nedēļā Damaskas pievārtē pieredzēto ķīmisko ieroču uzbrukumu sarīkoja Sīrijas režīma spēki, otrdien paziņoja Baltais nams.

"Nevienam, kurš šim jautājumam pievēršas loģiski, nevajadzētu būt nekādām šaubām, ka Sīrijas režīms ir atbildīgs par ķīmisko ieroču izmantošanu 21.augustā pie Damaskas," preses konferencē uzsvēra Baltā nama preses sekretārs Džejs Kārnijs.

Pēc viņa teiktā, Baltais nams šonedēļ izplatīs ASV izlūkdienesta ziņojuma atklāto versiju par ķīmisko ieroču pielietošanu Sīrijā.

Kārnijs arī norādīja, ka ASV prezidents Baraks Obama šobrīd nav pieņēmis lēmumu, kā ASV reaģēs uz ķīmisko ieroču pielietošanu.

Jau vēstīts, ka pēdējo dienu laikā arvien skaļāk sākuši skanēt ASV un to sabiedrotie draudi uzsākt militāru uzbrukumu Sīrijai. Rietumvalstu retorika kļuvusi asāka pēc 21.augusta notikumiem Damaskas pievārtē, kur atbilstoši nemiernieku versijai valdības karaspēka uzbrukumā pielietoti ķīmiskie ieroči.

Sīrijas valdība šīs apsūdzības kategoriski noraida un ķīmisko ieroču izmantošanā apsūdz nemierniekus, kas šādi cenšas diskreditēt valdību.

Rietumvalstu uzbrukums Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma spēkiem gaidāms tuvākajās dienās, paziņojuši vārdā neminēti informācijas avoti, kas Stambulā piedalījušies diplomātu un Sīrijas Nacionālās koalīcijas sanāksmē.

Tags

Baltais nams Baraks Obama Sīrija

Comment Form