BBC raidījumu vadītājs Stjuarts Hols atzinis seksuālu uzmākšanos nepilngadīgajiem
Foto: AFP/Scanpix

Britu raidsabiedrības BBC ilggadējais raidījumu vadītājs Stjuarts Hols tiesā atzinis savu vainu 14 apsūdzības punktos par uzmākšanos meitenēm, no kurām viena bijusi tikai deviņus gadus veca.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

83 gadus vecais Hols, kurš vadīja vienu no septiņdesmito gadu populārākajiem televīzijas šoviem "It's A Knockout", atzinās noziegumos, kas pastrādāti laika posmā no 1967.gada līdz 1985.gadam, kad viņš seksuāli uzmācies 13 upuriem.

Hola advokāts sacīja, ka viņa klients atvainojies upuriem un lieliski apzinās savu kaunu.

Hola lieta tiek iztiesāta kroņa tiesā, jo prokuratūra uzskatīja, ka tā ir pārāk nopietna, lai tiktu izskatīta miertiesā.

Spriedums Hola lietā gaidāms 17.jūnijā. Līdz tam viņš atbrīvots pret galvojumu.

Hols atzinās jau pagājušajā mēnesī, bet saskaņā ar noteikumiem, ātrāk šo informāciju nedrīkstēja nodot atklātībā.

Prokurors Nazirs Afzals Holu raksturoja kā "oportūnisku plēsoņu", piebilstot, ka lieta pret viņu ierosināta, balstoties uz pierādījumiem, kas liecina par rīcību, kura ir pretlikumīga un kurai nav iespējams rast nekādu nevainīgu attaisnojumu.

"Viņa upuri nepazina viens otru, un gandrīz divas desmitgades šķīra pirmo un pēdējo uzbrukumu, bet gandrīz visi upuri (..) sniedza pārsteidzoši līdzīgu stāstu," norādīja prokurors.

"Es vēlētos pateikties upuriem par drosmi iznākt atklātībā. Šī lieta skaidri parāda, ka (..) upuriem netiks liegts taisnīgums laika atstatuma dēļ un pāridarītāji tiks saukti pie atbildības," atzīmēja Afzals.

Viņš informēja, ka prokuratūra vairs neturpinās lietu par izvarošanu, jo sieviete, kura izvirzīja šādu apsūdzību, pēc Hola atzīšanās vairs nevēlas sniegt liecību.

Tiesā tika izklāstīts, ka 1974.gadā Hols uzmācies tobrīd 16 vai 17 gadus vecai meitenei, 1983.gadā deviņus gadus vecai meitenei, bet 1984.gadā noskūpstījis uz lūpām kādu 13 gadus vecu meiteni.

Hols tika arestēts decembrī un tobrīd visas viņam izvirzītās apsūdzības noliedza, paziņojot, ka šie apgalvojumi ir "postoši, cietsirdīgi, nežēlīgi un pāri visam nepatiesi".

Hols bijis pazīstama seja BBC ilgāk nekā pusgadsimtu un pagājušā gadā tika apbalvots ar Britu impērijas ordeni.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form