Bēgļu krīze var likt britiem balsot par izstāšanos no ES, uzskata Kamerons
Foto: Reuters/Scanpix

Nekontrolējamās imigrācijas krīze, kas pārņēmusi Eiropu, var novest pie tā, ka briti gaidāmajā referendumā nobalsos par izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), ceturtdien publicētā intervijā brīdinājis Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons.

Kamerons šobrīd atkal apceļo Eiropu, cenšoties pārliecināt par nepieciešamību īstenot ES reformas, kas ļautu viņam pirms referenduma iestāties par palikšanu blokā.

Tomēr vēlētājus var ietekmēt nelegālo imigrantu plūsma, kas šobrīd pārpludina kontinentu. Intervijā žurnālam "Spectator" Kamerons norādījis, ka nekontrolējamās imigrācijas krīze īstermiņā var likt vēlētājiem novērsties no Eiropas, jo tā rada tiem "problēmas".

Premjers gan uzsvēris, ka tas, viņaprāt, neesot pareizais secinājums un ka ilgtermiņā vēlētāji varētu apjēgt, ka izdevīgāk būtu palikt tuvāk ES politisko lēmumu pieņemšanas procesam, lai krīzi atrisinātu.

Kamerona teiktais varētu liecināt, ka viņš, iespējams, ir atmetis ideju referendumu, kuru viņš apsolījis sarīkot līdz 2017.gada beigām, izsludināt pēc iespējas agrāk.

Tags

Deivids Kamerons Eiropas Savienība Lielbritānija

Comment Form