Šobrīd ārzemēs dzīvojošais Krievijas biznesmenis Boriss Berezovskis ir gatavs pārdot savas akcijas likvidējamajā telekompānijā TV6 tai kompānijai, kas uzvarēs martā gaidāmajā konkursā par apraides tiesībām sestajā kanālā, ceturtdien paziņoja viņa pārstāvis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Krievijas Preses ministrija pagājušajā mēnesī iesaldēja TV6 apraides licenci pēc tam, kad, apmierinot pensiju fonda "Lukoil - Garant", kam pieder 15 procenti telekompānijas akciju, prasību, Maskavas tiesa atzina par bankrotējušu TV6 īpašnieci - korporāciju "Moskovskaja ņezavisimaja veščateļnaja korporacija" (MNVK).

Līdz ar to Kremļa kontrolē faktiski nonākuši visi Krievijas telekanāli, kas raida valsts mērogā.

Berezovska pārstāvis un TV6 direktoru padomes loceklis Igors Šabdurasulovs sacīja, ka TV6 darbinieki ir pelnījuši, ka viņiem atļauj atsākt darbu līdz nākammēnes gaidāmajam konkursam par apraides licenci, "kolīdz būs beigušās olimpiskās spēles". Šobrīd kanālā, kur agrāk raidīja TV6, raida sporta kanāls "NTV+sport".

Pēc Šabdurasulova teiktā, ar potenciālajiem investoriem notiek sarunas par "iespējamu visu likvīdo aktīvu iegādi vienā darījumā", lai pēc uzvaras konkursā par apraides tiesībām kompānijai nebūtu jāsāk no nulles.

Iegādājoties bankrotējušās kompānijas aktīvus, jaunā raidsabiedrība iegūtu kameras un citu aparatūru.

Ceturtdien notika MNVK akcionāru sapulce, kuru Maskava atzinusi par nelikumīgu, bija ieradušies pietiekami daudz akcionāru, lai būtu kvorums, taču klātesošie pārstāvēja tikai tās struktūras, kuras kontrolē ietekmīgais Krievijas uzņēmējs Berezovskis. "Lukoil - Garant", kam pieder 15 procenti TV6 akciju, kā arī Maskavas Zinātņu un tehnoloģijas komitejas, kas kontrolē desmit procentus telekompānijas akciju, pārstāvji uz sapulci nebija ieradušies.

TV6 ģenerāldirektors Jevgeņijs Kiseļovs MNVK akcionāru sapulcē iesniedza atlūgumu.

Tagad, pēc Kiseļova teiktā, viņa galvenais uzdevums esot sagatavot jaundibināto SIA TV6 martā gaidāmajam konkursam par apraides tiesībām sestajā kanālā. Konkursā jāpiesakās līdz 6.martam.

Līdz ar Kiseļovu atlūgumu iesnieguši arī citi TV6 vadītāji, tostarp viņa pirmais vietnieks Pāvels Korčagins, vietnieks Grigorijs Krivčevskis un galvenais producents Aleksandrs Levins.

Maskavas tiesa 7.februārī pēc "Lukoil - Garant" lūguma aizliedza rīkot TV6 akcionāru sapulci 14.februārī.

Tomēr uz akcionāru sapulci atnākušie pamatoja savu rīcību ar Krievijas Augstākās tiesas 2001.gada 10.oktobra lēmumu, kas noteic, ka aizliegums rīkot šādas sapulces ir pretrunā ar Krievijas konstitūciju.

Ceturtdienas rītā "Lukoil - Garant" izplatīja paziņojumu, ka MNVK akcionāru sapulces rīkošana ir "provokācija".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form