Bezpajumtnieks no Latvijas Īrijā uzmācas guļošai sievietei
Foto: AFP/LETA/Reuters

Īrijā ir piespriests piecu mēnešu cietumsods bezpajumtniekam no Latvijas par seksuālu uzbrukumu sievietei, kura aizmigusi gulēja uz ielas, ziņo Īrijas jaunāko ziņu vietne breakingnews.ie.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

34 gadus vecais Aigars Grīnfelds bija iebāzis savu roku guļošās sievietes apakšveļā, pirms notiekošajā iejaucās kāds garāmgājējs.

Grīnfelds, kuram nav noteiktas dzīvesvietas, Dublinas iecirkņa krimināltiesā atzina savu vainu seksuālajā uzbrukumā, kas bija noticis 2017.gada decembrī Dublinas centrā.

Grīnfelds, kurš kopš 2018.gada 19.janvāra atrodas apcietinājumā, iepriekš bijis deviņas reizes notiesāts Īrijā, Vācijā un Latvijā par dažādiem likumpārkāpumiem, tai skaitā sabiedriskās kārtības traucēšanu, zādzību un krāpšanu.

Policija ap pusnakti pievērsa uzmanību tam, ka Grīnfelds bija apgūlies blakus guļošajai sievietei, un pagrieza viņa virzienā novērošanas kameru. Kad Grīnfelds iebāza roku sievietes apakšveļā, kāds garāmgājējs iejaucās un Grīnfelds tika aizturēts.

Sieviete, kas bija aizmigusi gan pirms šī incidenta, gan pēc tā, tika aizvesta uz medicīnisku pārbaudi. Viņa bija apbēdināta par notikušo un uzskatīja, ka viņai publiskā vietā vajadzētu būt drošībā.

Grīnfelds paziņoja policijai, ka bijis piedzēries, bet atzina, ka sarīkojis šo incidentu.

Policijas pārstāvis piekrita aizstāvības advokāta teiktajam, ka nav notikusi vardarbība, Grīnfelds patiesi nožēlojis izdarīto un paudis bažas par upuri.

Advokāts sacīja, ka Grīnfelds bija bez pajumtes un sirga ar alkoholismu, ko pēc tam centies pārvarēt. Advokāts arī pieminēja, ka apsūdzētais bija centīgi strādājis un apsvēris atgriešanos Latvijā.

Tiesnesis Mārtins Nolans atzina, ka visi seksuālo uzbrukumu gadījumi ir nopietni, bet šis varētu būt starp mazāk nopietnajiem. Tiesnesis atzīmēja, ka Grīnfelds nav agrāk tiesāts par šāda veida pārkāpumiem un ir maz ticams, ka varētu atkal nonākt tiesā par līdzīgu lietu.

Tiesnesis Nolans piesprieda 12 mēnešu cietumsodu, pēdējos septiņus mēnešus atlaižot, un nolēma soda izciešanu skaitīt no janvāra, kad sākās Grīnfelda apcietinājums.

Tags

Dublina Īrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form