Vairākiem bijušajiem Oslo studentu kopmītņu iedzīvotājiem šķiet, ka viņi atpazinuši tā saucamo “klavieru cilvēku” - Lielbritānijā atrasto labi izglītoto vīrieti, kurš nesaka ne vārda, toties virtuozi spēlē klavieres, raksta avīze “Aftenposten”.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kopš vīrietis aprīlī tika atrasts klīstam Kentas ielās, policija cenšas noskaidrot viņa personību.

Laikraksts “Dagbladet” vēsta, ka uz presē publicētajām vīrieša fotogrāfijām ar pārsteigumu reaģējuši bijušie Oslo studenti. Viņi uzskata, ka šis vīrietis dzīvojis “Kringsjå” studentu dzīvojamajā teritorijā Oslo. Daudzi no tur dzīvojošajiem studentiem apmeklē netālu esošo Oslo universitāti.

Viena no bijušajām studentēm, kura pašlaik strādā par ārsti Stavangerē, pauda laikrakstam pārliecību, ka “klavieru cilvēks” laikā no 1993.līdz 1996.gadam dzīvoja ar viņu vienā kopmītņu stāvā.

“Es biju pārsteigta, kad es ieraudzīju šo fotogrāfiju, un sāku pārmeklēt savus foto albumus,” viņa stāstīja. “Kad es atradu fotogrāfijas no maniem studentes gadiem, es pavisam sastingu. Viņa acis, viņa ausis, mazais izliekums uz augšējās lūpas - viss sakrita.”

Viņa un vēl daži studenti, kuri mita dzīvojamā kompleksa ceturtajā stāvā, uzskata, ka “klavieru cilvēks” ir bijušais apmaiņas students vārdā Dominiks, kurš bija ieradies no Īrijas vai Ziemeļīrijas.

Vēl kāds bijušais students sacīja, ka students vārdā Dominiks strādāja Oslo bārā “O'Malley's”, kurš pašlaik vairs nepastāv. Viņš pavadījis laiku arī īru krogā “Dubliners”. Puisis tolaik brīvi runājis norvēģu valodā un studiju biedri atceras, ka vēlāk viņš kopā ar savu zviedru draudzeni Pīu pārvācies uz mazu Zviedrijas pilsētiņu.

“Klavieru cilvēks” Anglijā tiek saistīts gan ar Norvēģiju, gan arī Zviedriju, jo atlantā viņš norādījis uz Zviedrijas karogu un Oslo pilsētu. Noslēpumainais vīrs reaģēja arī uz cilvēku, kurš runāja norvēģu valodā, taču nav komunicējis nekā citādi, kā tikai detalizēti zīmējot klavieres un virtuozi spēlējot.

Britu policija ņēmusi vērā bijušās studentes teikto, taču saņemtas ziņas arī no dažādām citām vietām pasaulē.

Kopš 7.aprīļa, kad savādais vīrietis tika atrasts pavisam izmircis un apjucis, toties ģērbies uzvalkā un kaklasaitē, viņš nav pateicis ne vārda. Policija pieļauj, ka vīrietis varētu būt iekritis ūdenī pie ostas, kur tobrīd bija trīs kuģi - no Krievijas, Norvēģijas un Zviedrijas. Pašlaik vīrietis joprojām atrodas Kentas slimnīcā, kur par viņu rūpējas sociālie darbinieki.

“Kad mēs aizvedām viņu pie kapelas klavierēm, tas bija patiešām apbrīnojami. Viņš nav pateicis ne vārda, kopš mēs viņu uzņēmām,” pēc vīrieša atrašanas sociālais darbinieks Maikls Kemps. “Viņš neizdod nekādas skaņas, bet, šķiet, ka spēju komunicēt ar viņu ar maziem galvas mājieniem.”

Kad Kemps parādīja vīrietim klavieres slimnīcas kapelā, viņš pārsteidza personālu, nospēlējot klasiskās mūzikas skaņdarbu. Vīrietis raksta mūziku, kas tiek atzīta par viņa paša oriģinālu sacerējumu.

“Tas ir unikāli. Pirmo reizi, kad mēs aizvedām viņu pie klavierēm, viņš spēlēja vairākas stundas bez pārtraukuma,” piebilda Kemps. “Pēc veida, kā viņš spēlē klavieres, var skaidri redzēt, ka viņš ir izglītots un inteliģents.”

Pēc vīrieša garīgās veselības novērtēšanas ārsti secināja, ka viņš ir “ārkārtīgi skumjš” - kā pēc pārciestas traumas.

Šis gadījums atsauc atmiņā 1996.gada filmu “Shine”, kurā stāstīts par slavenu pianistu Deividu Helfgotu, kurš piedzīvojis nervu sabrukumu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form